| DominicxD a întrebat:

am si eu o problema si vreau sa o tratati ca atare. Sunt prea nervoasa, ma enervez prea repede si plang, ma descarc, ma doare burta, capul. Ce sa fac ca sa ma camlez si sa nu mai fiu asa de sensibila. Sa ma pot si eu controla, pentru ca nu mai suport. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Consulta un psiholog. O sa ai parte de o discutie volubila, marturiseste-i cu exactitate ceea ce te deranjeaza. O sa te simti ceva mai fluenta duca respectiva socialozare!

| biabianca a răspuns:

Stii. asa mi se intampla si mie big grin Si mereu incerc sa gasesc refugiu in ceva. Ia o prietena in acre ai f mare incredere si povesteste`i tot ce te framanta si cauza din careia plangi sau esti nervoasa. sau incearca sa faci ceva relaxant : asculta muzica. etc.

| Cosman a răspuns:

Cauza acestor stari emotionale si fiziologice negative isi au originea intr-o oarecare dezarmonie din gandurile tale.Solutia este sa faci efortul de ati construi, mai bine spus, ati reconstrui un caracter armonic, format din cele mai performante convingeri si obiceiuri, bazat pe bunul simt.Vezi si raspunsul meu pentru fatabruneta(langa tine, la adolescenti).
Viziteaza: www.tineri-fericiti.ro

| valygaby94 a răspuns:

Esti prea stresata. Incearca sa te detasezi de problemle cotidiene, iesi singura la o plimbare, asculta o melodie sau vizioneaza un film pe placul tau. Nu lasa problemele sa te copleseasca

| DominicxD explică:

Va multumesc foarte mult la toata lumea. big grin