| Anonima568 a întrebat:

am si eu o problema. Sunt pusa sa aleg intre nunta celor mai buni prieteni de fam, si tabara cu clasa. As vrea sa merg la abele, dar nunta si tabara cad in aceeasi zi straight face. In tabara o sa fie distractiv, dar este diriga care nu ma prea place impreuna cu copii ei ( alti 2 idioti ) care ma enerveaza rau, tabara este in locuri care le-am mai vizitat, si nu prea imi plac drumurile cu autobuzul ( la excursii ) ptc mi se face rau, si mai sunt si copii aia scarbosi care borasc, si eu sunt cam fitoasa la mancare si lu diriga nu ii plac fitele, mai ales nu ii place de mine. La nunta voi fii domnisoara de onoare, ma voi distra, si acolo am prieteni, dar nu colegii mei sad ( app. in tabara mergem 7 fete si un baiat straight face ), si + cred ca mireasa sar supara rau daca nu as merge, mai ales ca vine in fiecare vara la noi. Ei sunt tare de treaba. Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| Maya. a răspuns:

As alege nunta.Cred ca e un moment unic in viata unor persoane.

In schimb tabara o poti face si vara viitoare, mai ales daca spui ca ai vazut acele locuri si ca ai adus acele argumente.

Succes, oricare ar fi alegerea ta:*!

12 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Du-te la nunta! Asta e ziua lor cea mare, tabere o sa mai existe!

| kattya96 a răspuns:

Sa stii ca te-ai distra in tabara... dar o nunta e doar o data si tabere sunt destule. deci du-te la nunta.

| LoveIsForFree a răspuns:

Heei.
Asa am patit eu...anul trecut.Trebuia sa aleg intre botezul versisoarei mele si excursia la munte cu clasa.EU am foost o "idioata" si am ales excursia.Dar am ajuns numai la cantina si nu am status ff multsad.Mia paruut extrem de rau.Nu vreeau sa te puii in aceeasi situatie.Alege nunta bine inteles.Te vei simti mult mai bine.Te voi asigra eubig grin.

| dany3la a răspuns:

Eu nu as mai sta pe ganduri si as merge la nunta! In plus daca mergi in tabara cu "idiotii aia" nu cred ca o sa te distrezi.Macar la nunta o sa fi Domnisoara de onoare!

| Alexxys a răspuns:

Mireasa nu se va supara stai linistita. Mie mi se pare ca esti mai incantata de nunta decat de tabara. Gandeste-te in care din cele 2 te vei simti mai bine. Tabara e pe mai multe zile, nunta e doar de o zi maxim 2 daca mai pui "batutul de brazi" si "ciorba de potroace". Am fost si eu pusa candva sa aleg intre tabara si botezul varului meu, eu am ales tabara si a fost distractie cat n-am putut eu duce la vremea aiabig grin
Ambele tin de distractie...conteaza unde te vei simti mai bine, sau in ce in adidasi/bocanci de munte si pantaloni scurti sau in pantofiori luciosi si cu o rochita draguta happy

| Monoportocalioză a răspuns:

Eu sincer as alege tabara, si pe diriga poti s`o ignori, n`ai nici`o treaba cu ea, app sangeorz bai`u e departeee de maramures si tu ziceai ca a vizitat maramures`u, ma rog si la nunta e miisto, dar nu cred ca mireasa s`ar supara asa de tare daca tu ai vrea super mult sa mergi in tabara, cred c`o sa fie intelegatoare, si app diriga nu cred ca se uita in gura la toata lumea sa vada daca tie iti place mancarea sau nu, ii zici pur si simpl: ma scuzati mie nu`mi place manacarea sau o fraieresti ca cica esti alergica la vreun ingredient. si cu aia doi copii: cred ca o sa stea mai mult cu mama lor(diriga) si daca tu o ignori, in acelasi timp ii ignori si pe ei. daca veneau mai multi baieti cum ar fi grum era mai misto da oricum, si in ultimu` rand: daca nu vii tu o sa stau in camera cu corina sau cu porcudeaa, vrei sa MOR?
BAFTA in alegere; x!

| RockOut4ever a răspuns:

Eu zic sa te duci la nunta pentru ca tabara va mai fi si anul viitor, dar prietenii de familie nu se vor casatori din an in an... funda?

| EllaEllii a răspuns:

Eu in locul tau as merge la nunta. Daca ai mai fost in excursia aceea si stii despre ce e vorba nu te v-a mira deloc.In plus ca nu in fiecare zi esti domnisoara de onoare.

| ea_6589 a răspuns:

Eu as alege nunta! Dc? Pt ca acolo as fi domnisoara de onoare as if in centrul atentiei cat de cat si nu m-ar enerva idioty de copii si diriga!winkingSi din momente ce ia mai vizitat acele locuri nu ai ce pierde!

| Hanara a răspuns:

Eu in locul tau as merge la nunta, si apoi as vorbi cu mama/tata/etc... sa ma duca in tabarabig grin

| D3iuTZa_8564 a răspuns:

Eo una m-as duce la nunta pentru ca o sa se mai faca alte excursii deci n-ar fi ultima, dar p cand nunta nu se va face ink de 3 ori... acum faci cum vrei dar sper sa te fi ajutatwinking

| Corina_3279 a răspuns:

Buna Cristina.Gandeste-te unde ar fi cele mai placute momente la nunta sau in tabara.Colegii ii vei putea revedea in alte imprejurari mult mai placute decat in tabara aeea de care zici ca nu iti place.Tu ai vrea sa mergi acolo doar pentru ca sunt ei dar o sa vina inapoi si va puteti distra muult mai bine.Asa ca parerea mea este sa te duci la nunta sa te distrezi ca domnisoara de onoare :X si dupa te distrezi din nou cu acei colegi.Deci dubla distractie decat sa legi tabara si fara distractie deloc. Parerea mea:* Succes in luarea deciziei