| jessycalee a întrebat:

.am terminat 11 clase la zi si pentru ca trebuit sa muncesc pentru ca am avut o problema in familie.m am inscris la frecventa redusa cu plata..am platit 2 milioane la inceput...si apoi nu am mai avut nici timp sa ma duc nici bani sa platesc eu acum defapt sunt clasa 13 trebuie sa dau bacul la sfarsitul anului si chiar imi doresc sa il dau sunt in strainatate muncesc ca sa ma duc in tara sa platesc si ptr anul trecut si anul asta si sa fac pregatiri sa dau bacul..chestia e ca nu stiu sigur daca ma mai primesc..nu stiu incotro sa o iau sa dau bacul..si sa nu o iau de la capat..sa pierd inca 2 ani.voi ce stiti in legatura cu frecventa redusa daca nu te duci si nu platesti..va rog frumos sa imi dati sfaturi...multumesc

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Cel mai bine ia legatura cu secretariatul liceului unde esti. Explica-le sincer ca nu ai putut sa mergi ca ai avut niste probleme de familie si ca ai vrea sa te reintorci la scoala. Ei au o situatie clara cu tine si numai ei te pot ajuta fiindca fiecare scoala are propriul ei manager si el e seful. Mult succes!