| anonim_4396 a întrebat:

am test la muzica si nu stiu cum se face minorul armonic. Spuneti-mi simie va rog, daca stiti.Dau funda...e urgent sad

Răspuns Câştigător
| Δna a răspuns:

Minorul armonic incepe cu cheia sol intai ( sper ca stii cum arata cheia sol ) apoi incepe cu do pana la do2 insa mi-ul nu este mi normal ci este mi bemol adica pui un b dala in fata la mi daca nu stii, iar la-ul nu e nici el la normal este la tot cu bemolul ala. Incerc sa iti explic cat mai simplu fiindca eu sunt la muzica -_- dar totusi sper ca m-ai inteles cat de cat.

| anonim_4396 explică (pentru Δna):

Ms,dar nu cred ca poti sa-mi explici mai bine, pentru ca nu se pune doar bemol, din cate stiu eu.Ms oricum

| Δna a răspuns (pentru anonim_4396):

Am facut lucrurile acestea si in clasa a 9-a si iti spun ca asa este. Adica depinde la ce s-a referit profesoara / profesorul vostru, adica daca e ca sa scrii minorul armonic, ala e care ti l-am spus eu, altul nu mai este happy. Daca e legat oarecum si de teorie sau de altcevae partea a doua. happy