| oxy_4590 a întrebat:

Am un amstaff de 1 an si 3 luni stau singura cu el in casa iar pe 12 vreau sa plec in italia la mama si nu am cu cine sa il las e foarte cuminte e foarte alintat doarme numai pe pat in special pe perna langa mine sau cu capu pe mine ma tine si cu labuta suntem foarte apropiati vorbesc foarte mult cu el il inteleg aproape in tot ce vrea nu suporta sa stea singur doar daca e singur singur doarme dar daca e cineva pe langa el nu sta inchis undeva la curte nu sta latra pana il iei in apoi si e si foarte frig afara iar el are blana scurta si in 5 min tremura de frig nu vreau sa-mi bat joc de el e ca si copilul meu sil iubesc mult ma puteti ajuta cu niste idei poate nu imi trec prin minte va multumesc

3 răspunsuri:
| kanamechidori a răspuns:

Pai am cateva idei: 1. Ai putea sa-l lasi la o ruda sau un prieten apropiat(ca sa nu-si bata joc el) si care are timp de el. 2.Ai putea sa il lasi la un centru din acesta pentru caini(dar nu cred ca l-ar ingriji asa cum vrei) 3. Poata sa vina cineva sa stea cat timp esti tu plecata cu el. 4(ultima idee). Sa il iei cu tine

| martha a răspuns:

Cauta-i o pensiune pentru animale.

| oxy_4590 explică:

Multumesc pentru raspunsuri dar nu am bani sa il las la pensiune la rude nu am cum ca tata are 2 copii mici...cumnata nu are timp nici de ea socrul meu munceste mult mama e in italia cum am mai zis mosul meu este bolnav matusa in italia logodnicul in italia si prietenii ori stau in gazda ori au parinti care nu suporta ori au plecat in italia stau singura eu