| Maxxie a întrebat:

Pana acum a fost un ajutor reciproc intre noi toti si inca este! Doresc sa ma ajute si pe mine cineva cu ce cam simplu pentru unii din voi! Am un ciobanesc german are 2 ani si jumatate si este foarte cuminte adica nu musca si rar mai latra si el! Vreau sa imi spuneti cum sa il fac mai agresiv in curte fiindca ma cam fura vecinii! Multumesc celor care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci,decat sa-l duci la dresaj de paza si protectie,iar in caz ca nu e stie in momentul de fata comenzile de baza atunci trebuie sa mearga si la dresaj de companie.
Inainte ca un caine sa fie antrenat pentru paza si protectie i se face un tesc sa vada daca este echilibrat sau nu,in urma rezultatului se hotaraste daca acel caine este apt sa fie invatat dresajul de paza si protectie. Acest dresaj facut de o persoana neexperimentata si nu de un specialist poate face face cainele sa devina o bomba cu ceas,mai exact, sa atace pe oricine, pe neasteptate.
In concluzie, ori il duci la dresaj, ori il lasi asa.

5 răspunsuri:
| Lina1993 a răspuns:

Ai putea sa te interesezi de un dresor de caini happy sau sa cauti pe forumuri de specialitate raspunsul big grin.

| Maxxie explică (pentru Lina1993):

Waw la asta nu m-am gandit :-|!

| victor1995 a răspuns:

Pune pe cineva care nu intra la tine in curte sa se face cal loveste cu o nuia cu ceva si sa ii mai dea cate una din cand in cand si asa prinde ura pe ace om

| Maxxie explică (pentru victor1995):

Multumesc o sa tin cont de sfatul tau mai astept raspunsuri!

| victor1995 a răspuns (pentru Maxxie):

Ok big grin