| Roxyr a întrebat:

Am un coleg de clasa caruia ii place sa ma gadile, in ore il surprind holbandu-se la mine (intentionat, pentru ca stie ca ma evervez-de fapt imi place), in orele in care avem ore in laboratorul de info se aseaza langa mine, ma roaga sa il ajut la unele lucrari... El crede ca am prieten ( desi nu am ) si ultima data cand am vorbit la telefon mi-a zis sa-l salut pe prietenul meu din partea lui (el credea ca vorbesc cu prietenul). In fiecare zi apare brusc in fata mea si ma sperie, uneori vine pe la spatele meu si imi vorbeste in ureche, imi aduce haina de la cuier, ma ajuta la info si multe alte chestii. Dar el are prietena de mai mult timp, si chiar nu stiu ce sa cred, de ce imi face toate astea?!

Răspuns Câştigător
| Trybest a răspuns:

Vad ca pui intrebarea asta de ceva vreme.Hmmmm.....cred ca o parte din el te place, dar doar nu vrea sa insiste din moment ce ai prieten(asa crede). Incepe tu prima, si nu fi timida, apoi discuta cu el pe tema asta.Sa imi spui daca a mersbig grin

3 răspunsuri:
| IncorrectUsername a răspuns:

Chiar nu vezi?! Te place! Astea sunt semnele cand te place cinevawinking

| amusername2 a răspuns:

Te place, probabil ar renunta la prietena lui pentru tine. Incearca sa abordezi cu el subiectul asta, intreaba-l despre prietena, daca se inteleg bine, daca nu ar renunta la ea.

| Roxyr explică:

Cred ca totusi se intelege bine cu prietena, discutam noi odata despre frumusete si imi explica ca spre exemplu el e urat, dar pentru prietena lui e frumos ( asta dovedeste cat de relativ e conceptul )... Iar seara dupa ore, ei merg impreuna acasa ca stau in aceeasi zona...