| Roxyr a întrebat:

Am un coleg la scoala care in pauze ii place sa ma gadile - spune ca ii place vocea mea cand tip. Eu ma gadil foarte tare si el insista pana simt ca o sa lesin. Sunt momente cand ma ia in brate pe la spate si doar ma tine de maini sau ma ridica, iar daca ma loveste din greseala isi cere scuze dragut si imi tine mainile intr-ale lui. Inainte de fiecare pauza se uita zambind la mine, anticipand ce va urma. Comportamentul lui ma face sa cred ca ma place, dar el are prietena si din cate stiu se inteleg foarte bine. Voi ce credeti ca simte cu privire la mine? De ce ar face asta daca i-as fi indiferenta?

Răspuns Câştigător
| Sandu_Vlăduţ_1986 a răspuns:

Draga Roxy, tine minte un lucru, un baiat se va da la o fata indiferent de ce are langa el, pentru simplu fapt ca noi baietii va damiram ca pe o arta.

Un exemplu: Poti sa te machezi extra, el tot iti va zice "Mama ce fund misto ai".

Modul in care se manifesta te face sa crezi ca te place, e adevarat ce crezi, dar te place prin simplu fapt ca are ce zice altora, gen : "Da frate, uite ce ii fac eu tipei asteia"

Sfatul meu: Nu-ti pune speranta in baietasul asta. De la avea o relatie cu el si ce se intampla acum, e cale lunga.

In plus, oricat ti-ar place de el, nu te arunca 100%. Nu uita ca el gandeste diferit nevoilor tale, pe care nu e in stare sa ti le satisfaca.

Momentan nota zece o ai tu, tine-o asa.

| Georgy98 a răspuns (pentru Sandu_Vlăduţ_1986):

Cel mai bun raspuns de pana acum!

3 răspunsuri:
| Roxyr explică:

Multumesc Sandu_Vladut_1986! Chiar m-ai facut sa reflectez la anumite lucruri si sa-mi dau seama cum sta treaba.

| Sandu_Vlăduţ_1986 a răspuns (pentru Roxyr):

Sa-ti fie de bine. Tu si logica ta veti avea intotdeauna de castigat cand va intersectati in situatii limita.