| kora15 a întrebat:

Bunahappy. Am un prieten de 9 luni pe 18 luna asta faceam 9...si.nu m`am mai intanlit cu el de o saptamana. pentru ca de o luna s`a mutat la fratele lui care sta in afara localitatii nu la multa distanta de oras. si azi m-am intanlit cu el. la inceput nu avea nimic. i-am cerut telefonul. m`am uitat putin prin el.si avea mesaje numai de la mine si ma avea trecuta "alex" pana acum o saptamana. ma avea "alexandralove struck". l`am intrebat de ce si a zis ca s`a suparat pe mine intr-o zi si ma trecut doar alex. am intrat la un joc m-am jucat vreo 2 minute dupa care suna o fata ionela. si i-am zis mai te suna una ionela. cinei? si mi-a zis ca e o fata de unde sta el si nu`i raspunde ca acea fata vrea sa fie impreuna cu el. l`am tot batut la cap sa-mi dea nr ei si nu a vrut. dupa ceva timp eu am iesit afara cu verisoara lui care si ea o cunostea pe acea ionela. era o fetita de 13 ani. verisoara lui avea nr acelei fete. a sunat-o a intrebat-o ce mai face si a intrebat-o ce mai face varul ei. ea i-a spus ca bine. si a intrebat-o daca este impreuna cu el? ionela i-a spus ca da. eu am luat foc,,sad l-am sunat imediat pe prietenul meu si i-am spus.si a tipat la mine si a zis sa nu o mai sun ca nu are nici o treaba cu ea. dupa o ora m-a sunat si mi-a spus ca vrea sa ne vedem. i-am spus ca bine. cand am ajuns la scara unde trebuia sa ne intanlim el trimitea un sms. nu `l-am mai intrebat nimic. pana la urma a recunoscut ca e cu fata aia de o saptamana si ca s`a bagat cu ea pentru ca lui i`a spus cineva ca eu m`am sarutat cu un prieten de`al lui. asta nefiind adevarat. am inceput sa plang. m-a pus sa o sun pe fata aia ionela si sa-i zic ca totul a fost o gluma si ca baiatul acela nu e impreuna cu mine si ca nu a fost adevarat nimic. am inceput sa plang foarte tare. am stat putin mama linistit. venea la mine si ma ruga sa ne impacam. i-am zis ca nu ca si-a batut joc de mine etc. la un moment dat m`i-a zis bine pa si a plecat. i-am zis pa si l`am lasat sa plece. iar acum imi sta gandul numai la elsad il iubesc foarte mult.si nu-s tiu ce sa fac. i-am trimis un sms si dupa aia i-am zis ca din greseala. m-a sunat si m-a intrebat de ce nu-l las? si `i-am zis ca din greseala. dar el imi tot spune ca pe mine ma iubeste si ca vrea sa ne impakam. EU am 15 ani EL 17 si IONELA 13straight face

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Buna, am citit tot, e trist ca te-a inselat, a dovedit ca e un bastard fara inima! Sigur nu merita sa aiba alaturi o fata deosebita si plina de sensibilitate ca tine! Iar nemernicia din el care l-a facut sa arate ce fel de inima are a fost atunci cand l-ai sunat si a avut tupeul sa iti zica sa-l lasi! Astia sunt oamenii in care poti avea incredere si care la prima ocazie te uita si te tradeaza fara sa gandeasca macar un minut la repercusiuni! Fii tare, fruntea sus, mergi mai departe, va fi greu dar nu imposibil mai ales felul in care a dovedit ce josnic este in fata ta si vei vedea ca va apare si baiatul care sa te merite si sa te aprecieze! Timpul ii va arata cat de idiot a fost dar va fi prea tarziu! Iti tin pumnii si ai grija de tine!

4 răspunsuri:
| neverletmego a răspuns:

Eu zic sa-l lasi in pace. Esti foarte tanara si te vei mai indragosti de multe ori pana vei gasi persoana potrivita. Deci nu trebuie sa-ti para rau dupa elwinking

| kora15 explică (pentru neverletmego):

Da... asa-i.dar dupa 9 luni nu poti sa uiti atat de usor pe cineva la care tii foarte mult. Sau poate nu pot eu.

| neverletmego a răspuns (pentru kora15):

Da, sunt de acord cu tine. E nevoie de mult timp sa uiti pe cineva, dar nu e imposibil. Eu sper sa fie binewinking

| olivia12 a răspuns:

Eu zic asa du-te la el spune-i ceea ce simti si fal sa-ti spuna ca te iubeste si apoi du-te la Ionela si spune-i ce ai u in cand.batting eyelashes