| Mădă2016 a întrebat:

Anul asta, mai exact de pe 15 septembrie intru in clasa a9a laughing Am tot auzit de balul bobocilor laughing stiu in ce consta el, dar habar nu am cand are loc laughing M-ar putea ajuta cineva?
La inceput de an scolar?

Răspuns Câştigător
| Jojoyo a răspuns:

Balul bobcilor consta intr-o petrecere pentru elevii veniti in clasa a 9a organizat de cei de clasa a 12 a, cativa elevi de ai 12 a umbla prin fiecare clasa din liceu(doar de a 9 a ) intrebandu-i pe boboci daca doresc sa participe la bal cu un talent al lor,ce stiu ei sa faca mai bine,dans, cantat si multe altele depinde la ce te pricepi mai bine iar la acel bal al bobocilor este invitata cate o vedete cantand pentru voi iar mai la sfarsitul balului este selectat o miss boboc si un mister boboc acestia fiind alesi de catre cei din public probabil, nu mai stiu exact, balul are loc prin octombrie sau noiembrie depinde, oricum veti fi anuntati. Succes la liceu!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Are loc prin oct, noiembrie. E o petrecere data de catre cei mai mari in cinstea bobocilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, fiecare liceu alege cand sa-l organizeze. O sa fiti anuntati cand va fi. La noi se organizeaza prin noiembrie, mi se pare.