| madalina_9216 a întrebat:

Bunakiss, as avea si eu nevoie de un sfat de la voihappy, am aceptat sa ma combin cu un amic de al meu, fiind si primul meu prieten eram incantata si plus de asta il placeam mult(inca il plac), relatia noastra a durat 2 saptamani sadsi eu am pus punct pentru ca in tot acest timp nu ne-am vazut deloc, mereu gasea motive: ca nu are timp, ca este obosit, ca lucreaza peste program si tot asa, si pe mine ma deranja lucru acestasad, si la cateva zile dupa ce ne-am despartit primesc un mesaj de la el in care ma intreaba "ce mai fac, de ce numai ii dau nimic", si i-am spus ce fac si din vorba in vorba m-a intrebat de ce m-am despartit de el ca el ma place si tot asa si ca ma roaga sa ii mai dau a 2 sansa, eu fiind indragostita mult de el am mers pe premiza ca oricine merita a 2 sansa si asa ca i-am mai dat o a 2 sansa. Dar din pacate acest lucru s-a repetat din nousad, si din nou dupa 2 saptamana i-am spus ca acum chiar nu este cale de impacare si ca regret ca i-am mai acordat o sansa, desi nu meritasad si din nou imi da mesaje ca sa il iert, bla blaoh go on.si eu nu as m-ai vrea pentru ca nu vreau sa se repete iar sad, il plac mult de tot si chiar nu stiu ce sa fac? ce ma sfatuiti? ce as mai putea face? s-au ce ati face daca a-ti fi in locu meu? am nevoie de sfaturi va rog multlove struck

2 răspunsuri:
| geo691 a răspuns:

Poate nu te crede ca il iubesti. Si a doua varianta ar fi asa : daca el nu se implica in relatia asta inseamna ca nu simte nimic ar trebui sa discutati mai mult si sa va descoperiti, in general nu se mai acorda nici o sansa pentru ca s-ar putea sa suferi.

| iuliiiaaaaaaaa a răspuns:

As purta o discutie cu el. spune`i ca te simti pe locul 2. si nu iti prea convine. comunicarea intr-o relatie e sfantaa! si cred ca si tu ti-ai dat seama de asta :* succes.