| roxana_5946 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla de nu pot sa il sarut pe prietenul meusadcu toate ca il plac mult de tot, nu stiu de cesad, de cate ori se apropie de mine ma retragsadeste adevarat ca el este primul meu prieten si ca nu mai m-am sarutat cu nimeni pana acum dar nu stiu cum sa fac sa reusesc sa il las sa ma sarute si sa numai ma retragsad. Ce ma sfatuiti sa fac? ce ati face daca a-ti fi in locu meu? am nevoie de sfaturi de la voi va rog, si vreau raspunsuri serioase nu in bataie de joc, va rog multlove struck

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Poate ca inca nu te simti pregatita. Dar, ar trebui sa-i explici si lui asta, caci ar putea crede ca nu-l placi asta e motivul pentru care te retragi. Apoi, cand se apropie de tine inchide ochii si lasa-te purtata de val. In acelasi timp, trebuie sa fiti singuri, caci daca o veti face in vazul tuturor, mai greu iti va fi.
Succes!

| Maothecat a răspuns:

Eu zic sa iti faci curaj si sa il lasi sa te sarute.In fond nu te va omori.Din contra.Sarutul este intr-un fel o dovada ca te place.Ai grija ca daca il tot respingi s-ar putea sa se sature la un momentdat si sa iti dea papucii. Bafta!

| Ana94 a răspuns:

Probabil că eşti timidă ca şi mine şi nu eşti obişnuită incă cu acest tip de afecţiune.Nici eu nu sunt şi sunt sigură că la început şi eu aş fi mai distantă de prietenul meu,şi eu m-aş retrage dacă ar vrea să mă sărute dar stai liniştită happy Eşti abia la început, e normal să fii mai sfioasă, nu eşti obişnuită cu sărutul si-ţi e că te va părăsi doar pentru că nu ştii să săruţi.Greşit! Înveţi tu,orice lucru se învaţă, ai doar răbdare şi vei vedea că vei reuşi să-l săruţi fără problemewinking Dacă îţi doreşti din tot sufletul să-l săruţi, vei reuşiwinking Doar ai încredere în tinewinking Baftă kiss

| LoveStoned a răspuns:

Daca iti doresti asta cu adevarat, nu ar trebui sa fie o problema.
Incearca sa-ti invingi teama, sa inchizi ochii si sa te lasi dusa de val.
Tu vei avea de castigat

| DmnProfesoara a răspuns:

Cred ca tu esti genul de persoana perfectionista...ti-e frica de esec sau ca i-ai crea iubitului tau o imaginea proasta despre tine. Oricum,stai linistita,nu esti singura persoana care se teme sa faca acest pas (chiar daca pentru unii este nesemnificativ), cunosc si multe fete,printre care si eulaughing))) Da,si mie mi-e frica de acest "prim pas", si de aceea poate am refuzat anumiti baieti.Dar, acum regret...pentru ca s-au dovedit a fi baietii foarte buni,iar din cauza acestei frici n-am putut sa le fiu iubita.
Totusi,gandeste-te ca o sa trebuiasca sa faci o data si odata asta,asa ca dc nu incerci de acum? Sarutul nu este o mare filozofie,si este chiar placut atunci cand esti relaxatawinking.Gandeste-te putin si la iubitul tau...poate el considera ca ti-a gresit cu ceva,sau ca nu-l placi. Faptul ca nu vrei sa-l saruti, poate inseamna pentru un baiat un semn de nesiguranta sau despartire. Daca te iubeste nu o sa se desparta de tine doar pentru sarut gresit sau ceva de genu`laughing)))).
Cred ca am zis tot ce era de zis, sunt sigura ca daca lasi deoparte frica o sa ai o relatie mai frumoasa cu iubitul tau si o s avezi ca sarutul nu`i chiar asa de rauwinking

| Dildau a răspuns:

E doar teama de necunoscut.Stai linistita si Enjoy de moment. Daca il saruti o sa vezi ca o sa fie foarte bine si ca o sa vrei mai mult =]

| bump a răspuns:

Buna! ma gandesc la ce ne-ai povestiti tu si imi dau seama ca in aceeasi situatie am fost si eu.pur si simplu nu puteam, dar nu trebuie sa iti fie teama, nimeni nu a patit ceva dintr-un simplu sarutwinking Good luck

| Naftalinaaa a răspuns:

big grin iti zic eu maine ce sa faci laughing