| Lola4782990 a întrebat:

As dori sa imi raspundeti sincer. (Baietii) sunt la liceu si mie imi place de un baiat. Il stiu din clasa 1 si suntem prieteni buni. De la un timp am observat ca in fiecare pauza vine la banca mea si a colegei, imi cauta prin penar\lucruri, ma sicaneaza, de cate ori colega mea nu e la scoala sau se muta din banca el vine si sta cu mine in banca, face glume cu mine, iar cand a stat cu mine in banca a incercat sa nu se mai uite la fundul colegei de la tabla (stiu ca suna ciudat dar e mult de explicat) (mentionez ca in clasa este o singura tipa la care toti baietii se uita). Dar daca ma gandesc din alt punct de vedere nu stiu dac lui ii place de mine. As vrea sa ma ajutati cu un sfat. (nu de genul " du-te si vorbeste cu el sau intreaba-l") pentru ca mi-e frica sa nu rada dupa de mine. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Probabil ca te place. Incearca sa ii dai semne si sa vezi daca iti raspunde. De exemplu intra in spatiul lui personal (fa-o in asa fel incat sa nu para ciudat) si vezi daca se da mai incolo. Sau mai poti sa incerci sa il faci gelos: razi la glumele altui baiat cand e el de fata si vezi cum reactioneaza (nu exagera totusi, altfel va crede ca iti place de celalt baiat si va pierde interesul). Bafta!

| Lola4782990 explică (pentru devilshelp):

Mersi. Pe asta cu glumele altcuiva am incercat-o si reactiona repede spunand alte glume si incercand sa ma faca sa rad. Daca stateam langa cineva (fata sau baiat) intra repede intre noi spunamd ceva sau incercand sa ma gadile/sicaneze/sa ma faca sa rad laughing

| devilshelp a răspuns (pentru Lola4782990):

Atunci stii ca te place, doar un baiat gelos face asa si nu vad alt motiv pentru care ar fi gelos. Svt! laughing)

| Lola4782990 explică (pentru devilshelp):

Deci... Am revenit. Raspunsul tau m-a ajutat foarte mult. M-am dus la el si am inceput sa discutam despre asta. Acum suntem impreuna de o luna. Chiar m-ai ajutat!❤

| devilshelp a răspuns (pentru Lola4782990):

Nu creeed, ma bucur asa mult sa aud asta! Sa va tina in continuare, Doamne mi-ai facut ziua mai frumoasa

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tot comportamentul lui denota ca te trateaza ca pe o: colega, prietena, posibil sora, nicicum ca o posibila iubita.