| papushika21 a întrebat:

As dori sa-mi dati un sfat(daca nu va rog prea mult)
Deci...sunt in clasa a 6-a si incerc sa am note bune.Imi reuseste bine lucrul asta, mai putin la matestraight face.Ce sa fac? Cum pot
fi putin mai desteapta la mate? Ajutati-ma va roog:*
DAU FUNDA! big grin

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Uite cum e treaba cu matematica: trebuie sa inveti in mod constant, pentru a nu acumula goluri. iti recomand sa fii prezenta si activa la orele de mate, iar acolo unde nu intelegi ceva intreaba proful/profa si nu pleca niciodata din clasa nelamurita. Acasa, reia lectia predata, invata la perfectie teoria si refa exercitiile lucrate in clasa. Apoi, fa-ti tema integral singura, nu o copia a doua zi in pauza de la colegi. Ideal ar fi sa lucrezi si niste exercitii suplimentare, pentru a te pune bine la punct. Daca tot nu reusesti sa te descurci satisfcator si constati ca ai mai multe goluri, roaga-ti parintii sa-ti puna un meditator pentru a recupera materia neinvatat/neinteleasa si a nu mai avea probleme pe viitor! Si nu uita: matematica se invata cu mult-mult exercitiu! Succes si o seara faina!

3 răspunsuri:
| Lavii007 a răspuns:

Ai putea sa iei cateva ore in particular happy

| 0NewLife a răspuns:

Nu the supara pe mine, dar la orice materie daca esti "varza" mai pot I recupera, dar nu LA Matematicahappy

| papushika21 explică:

Mersi pentru sfaturi