| anonim_4396 a întrebat:

Buna

As vrea cat mai multe pareri si de la fete si de la baieti :*

Am si eu cateva curiozitati

1. Ce inseamna cand un baiat si o fata vorbesc sec pe facebook si putin,iar cand se vad in realitate vorbesc mai mult,zambesc, se saluta oriunde ar fi? (Eu m-am gandit ca poate ambii nu sunt de acord cu,, lumea virtuala")

2. Daca o fata de 15 ani si un baiat de 20 ani se plac, conteaza varsta?(amandoi fiind genul de a nu-si bate joc)

3. Cum isi poate da seama o fata(15/16 ani), ca un baiat (20 ani)o place sau este atras de ea? Ce gesturi face? Ce mimicaare?
Cum se comporta?

4. Cum ar putea o fata(15/16 ani) sa faca un baiat(20 ani) sa ii placa de ea?

Va rog sa raspundeti serios!
Multumesc de intelegere.
Multumesc pentru raspunsuri!

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Cred că ai 15 ani și vrei să îl agăți pe unul de 20 de ani. Mentalitățile voastre sunt diferite, așa că nu te implica.

| RAY a răspuns:

1 bine face
2 e prea mica si ala imatur daca se da la o copila
3 sa fim seriosi nici noi nu stim asta uni joaca teatru bine
4 el sta pentru sex ea nu stiu, in fine e clar ca la de la o fata de varsta aia vrei doar sex in fine

| RainmakerX a răspuns:

Buna Honny!
1.Eu cred ca pur si simplu acestia nu se simt in largul lor in lumea virtuala.Pana la urma sentimentele nu se transmit prin emoticoane.Este mult mai usor sa-ti poti vedea interlocutorul ca sa intelegi mai bine ce are de gand sa faca si ce simte in acel moment.
Si eu pot sa pun emoticonul acesta sad dar cine stie, poate ca sunt fericit de fapt. Emoticoanele nu pot sa inlocuiasca sentimentele deci unii oameni se simt mai in largul lor atunci cand vorbesc fata in fata. Unii din contra, se simt mai bine in lumea virtuala caci ei de fel sunt timizi.
Deci se simt ciudat sa vorbeasca prin intermediul chatului.Prefera sa discute fata in fata ca sa se vada in acelasi timp.

2.Eu unul cred ca da, conteaza mult pentru mine. Hai sa fim seriosi pana la urma ea este doar o fetita ce abia a intrat in perioada adolescentei in timp ce el este un tanar in floarea varstei care are si el anumite nevoi, stii la ce ma refer. Cred ca nu este o alegere buna...de asemenea tatal tau s-ar putea sa nu fie de acord cu asta. Esti prea mica fata de el, un pic prea imatura cat sa-i intelegi sentimentele. La varsta asta sentimentele sunt incerte si de cele mai multe ori te coplesesc. Daca el nu isi bate joc si daca pana si parintii tai il accepta atunci nu cred ca are nimic totusi, ce sa abia, daca el nu vrea sa faca sex cu tine de la 15 ani atunci nu vad care ar fi problema...atata timp cat are rabdare si nu te copleseste cu cine stie ce sentimente asta intrucat sunt lucruri mai importante de facut la aceasta varsta decat cautarea de iubiti.

3.Se comporta mai frumos cu tine decat cu altele, oarecum diferit. Daca este atat de mare pe langa tine cel mai probabil se va comporta oarecum protector, precum un parinte mai mic si mult mai grijuliu... in rest este la fel ca la orice alt baiat...asa suntem toti.
Concluzia este ca o sa para mai mult ca incearca sa aiba grija de tine.

4.Sa fie ea insasi si sa astepte.Nu prea ai cum, daca te place te place, daca nu, atunci nu. Unii baieti (asa ca si mine.) vad diferenta de varsta un obstacol destul de mare asa ca daca el nu te place foarte mult, daca nu este atras de tine asa cum esti atunci chiar nu ai ce sa faci.Pana la urma tot un copil o sa ramai in ochii lui asta evident daca nu incerci sa-ti schimbi atitudinea in functie de a sa.Sa pari matura, sa para ca il intelegi asa cum este, cu nevoile sale cu tot.

Sper ca te-am ajutat!

-Blytz-

| MorganaM a răspuns:

1. Pai, eu cred ca probabil nu le place sa scrie, ci sa vorbeasca, sa foloseasca intonatia si sa fie pe viu.

2. Eu nu mai am 15 ani, dar am observat ca baietii care sunt mai mari cu mai multi ani decat noi, fetele inca in adolescenta - sunt cu mintea numai la prostii si relatii intime. Mie imi plac tinerile de mana, imbratisarile, saruturile pe obraz, buze si gesturile frumoase si dragute. Dar relatii intime...suna de parca fata ar fi p r o s t i t u a t a, numai ca nici nu e platita...
3. Am observat ca baietii mai batrani fac tot felul de glume vulgare si aluzii vulgare, prin asta indica ca vor sa aiba relatii intime cu fata, dar nu si sa o aprecieze si sa se preocupe de gesturi, imbratisari, saruturi.
4. Numai daca e de acord cu cerintele lui, adica relatiile intime.

Dar tu ce crezi? As vrea sa aud si parerea ta, sa stiu si eu mai bine pe viitor.