| MadaLayn a întrebat:

Buna,as vrea niste sfaturi...ma aflu intr-o situatie grea, si ne placuta si nici decum nu stiu ce sa fac poate ma ajutati voi cu ceva..mai pe scurt ma intilneam cu un baiat de vreo jumate de an dar de la inceput nu-l iubesam mam inceput a intilni doar din cauza ce el era indragostit lulea de mine de aceia am inceput sa ma intilnesc cu el din mila apoi am inceput sal pac si pina la capat il placeam din ce in ce mai tare imi faceam greiji de el si cum s-ar spune il iubeam chiar si am plins din cauza lui apoi chiar vara asta cu citeva zile in urma am plecat la tabara fara el acolo mia-m facut pireteni multi si am inceput sa-l uit insa chiar de eram plecata tot ne intilneam inca caatare si ne intalnim, insa uite ca la tabara de odihna am facut cunostinta cu un al baiat si mi-a placut a inceput sa se dea la mine ma invita la dans ma apara si intr-un final cum s-ar spune ma cucerit total am avut primul sarut cu el si cele mai frumoase amintiri...insa dupa 10 zile tabara s-a terminat odata cu ia si dragostea cu acel baiat el e departe de mine si nu avem posibilitatea sa ne vedem des neam vast odata de la despartirea de la tabara si inca mai tinem legatura pe odno skayp, telefon insa am venit acasa unde ma astepta celalat baiat pe care eu il uitasem si iar uitasem nu inteleg cum am putut sa faca asta sa-l insel cum s-ar spune insa eu cred ca am facut asta din simpu fapt ca nu l-am iubit cu adevarat acum is acasa..am esit cu el o seara si sa spun drept numia placut deloc parca ceva nu-i ajunge ori lui ori mie nu-l pot suferi sa se atinga de mine nu-i pot spune nici macar te pup noate buna cum o faceam cindva il vad ca sufera si n-am idee ca sa fac dar eu tot cu gindul la acel baiat de la tabara stau, nici cel de la tabara na stiut ca eu am prieten acasa insa sai spus avea sa se supere acum n-am idee ce sa fac si pe cine sa aleg dati-mi vreiun safat VA ROG!

7 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

Daca tie nu iti mai place baiatul, spune-i in fata, decat sa sufere mai tarziu, mai bine acum. Nu va mai faceti rau unul altuia.

caramela
| caramela a răspuns:

Draga mea...
cred ca nici tu nu sti ce doresti de la viata, probabil o fi din cauza varstei? pe cel care il placi, e departe de tine, ori o relatie nu se tine prin telefon.cel care te iubeste e langa tine, dar tu esti problema..nu il iubesti, asa ca pune capat chinului pentru ca mai tarziu o sa regreti..incearca sa vorbesti cu respectivu si ataca problema, nu ezita si nu sta langa o persoana doar din mila si ca el te iubeste..in relatie e nevoie de 2.
O zi frumoasa sa aihappy

| AlinKun a răspuns:

Pune cap relatiei, inca de la inceput a fost gresit, nu iesi cu cineva din mila, il ranesti foarte tare, nu cred ca il iubeai, era mai mult o obisnuinta deprinsa pe parcurs din moment ce ai uitat asa rapid de el, nu arunca nimeni cu pietre, eu cred ca cel mai bine e sa-i pui punct relatiei acum ca sa nu-l ranesti mai mult, asta e doar parerea mea, tu stii mai bine ce ai de facut.

| xtembix a răspuns:

Trebuie sa-i spui adevarul prietenul tau de casa, sa nu isi mai faca sperante degeaba. Iar cu celalalt prieten, ''adevarat'' contiunua sa vorbesti chiar daca sunteti la distanta, cine stie poate va veti reintalni. Succes!

| grab a răspuns:

"nu-l pot suferi sa se atinga de mine nu-i pot spune nici macar te pup noate buna cum o faceam cindva"

GATA! Punct si de la capat.
Nu mai continua ceva ce nu poti, doar de dragul astuia ranit.

Asta e, esti femeie, tu nu ai nevoie de explicatii logice in actiunile tale, tocmai de aia inca nu vi se da voie sa fiti preoti sau masoni tongue

| NoNameexd a răspuns:

Ești într-o situație dificilă,mai precis prinsă între ciocan și nicovală. Băiatul care te iubește, trebuie să știe că nu poți obliga pe nimeni să te iubească, iubirea vine de la sine, n-ai ce să-i faci, la fel cum și dispare cu timpul.Este ușor,dacă nu-l mai vrei pe acest băiat,chiar dacă suferă,poți să-i explici cum stă treaba că nu mai simți nimic pentru el și să rămâneți prieteni buni ajutând-ul să treacă peste,chiar dacă tu ești persoana care o iubește.Iar cu băiatul acela, poți ține legătura încontinuare și să aveți o relație frumoasă. Totul trebuie rezolvat cu calm și cu răbdare, nu te panica că orice problemă are o rezolvare, iar dacă nu are, nu este cazul să te panichezi. Sper că te-am ajutat.Baftă!

| MadaLayn explică:

Mersi mult la toti mati incurajat cred ca voi urma sfatul vostru si va fi totul ok, mersi multwinking