| olo a întrebat:

as vrea sa dau la un liceu mai " frumos " profiulul inclinat spre medicina cum s-ar spune, si tinand cont ca mi-am calculat media as avea 8.40 -50.
La ce liceu ma sfatuiti sa merg din Craiova?
Carol 1, Fratii Buzesti, Elena Cuza, Tudor Arghezii, Henri Coanda, Nicolae Titulescu, Charles Laugier (sanitar)?

Răspuns Câştigător
| DAC a răspuns:

Buna!
Eu as fi sfatuit sa alegi Buzesti pe stiintele naturii, sincer, mie mi se pare cel mai bun profil, si Carol, de asemenea, tot pe stiintele naturii, numai ca aici mediile sunt ceva cam mari, in Buzesti se invarte la 9.80, iar in Carol pe la 9.60.
Din lista pe care ai facut-o tu si dupa media pe care o ai, as miza pe Titulescu, numai ca nu se stie ce o sa faci in examene, dar oricum Titulescu este un liceu bun, poti alege chiar stiintele naturii daca vrei sa dai medicina.
Uite aici un link in care gasesti toate liceele din Craiova si ultima/prima medie de intrare din anii trecuti:
http://admitere.edu.ro/2012/staticRepI/j/
Eu dupa site-ul asta ma ghidam cand eram in clasa a VIII-a, acum sunt a X-a.
Daca ai nevoie de alte detalii, ma poti contacta in privat, eu sunt in Carol.
Bafta multa!

2 răspunsuri:
| d3javw a răspuns:

Daca iti place profilul si domeniul stiinte ale naturii si daca iti place sa inveti nu mai conteaza unde faci liceu atat timp cat inveti ceva si iei baculhappy

| AmxMod a răspuns:

Daca vrei sa mergi la medicina poti merge la liceu bio-chimie... poti merge la liceu la care vrei tu, care este mai aproape de tine, sau poti merge la fioecare si sa intrebi care este mai bun si poti merge acolo