| rixu` e fan UCV [:x] a întrebat:

Mie imi place fff mult matematica
nu ca ma laud dar am aproape numa zece la scoala
sunt in clasa a 8-a si nu stiu la ce liceu sa dau
sunt din craiova
as da in titulescu pentru ca buzesti e prea bun, in cuza si carol sunt numai copii de fite
ce liceu ma sfatuiti sa aleg?

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Eu deja am ales Carol.Eu stiu ca ti-e greu sa te gandesti numai ca nu vei fi acceptata, dar gandeste-te ca si Oana si eu vom merge.Si Titulescu e bun, oricum nu prea conteaza liceul pentru facultate. Vom fi 3, ce ne vor putea face cei de bani gata? Eu iti propun sa mergem in Carol si sa-i dam pe toti pe spate!laughing
SI app...am aflat ca in Buzesti se vand droguri ca placintele cu branza laughing
Daca esti fata desteapta fugi de tentatie oricand, daca te lasi, va fi vina ta nu a liceului.
Succes si te pupkiss

1 răspuns:
| andalu a răspuns:

Buna Cristinahappy
Cand iti place atat de mult o materie nu iti mai canalizezi atentia asupra notelor ci inveti pentru tine insati, din pasiune! Oricum e ok ca ai si note bune.insa.daca ai considera ca sunt atat de relevante de ce ti-ar fi teama sa dai la cel mai bun liceu? Preferi varianta a fi cel mai bun intre unii cu care nu poti sa te compari in locul celei de a fi printe cei mai buni alaturi de pers f competente?
In general la cel mai bun liceu sunt si cei mai buni profesori, e pacat sa nu ai ocazia de a interactiona cu niste persoane cu adevarat compentente care sa nu iti puna pb de a te stradui singura sa intelegi ceea ce ei nu iti explica ok.
Din cate stiu, buzesti e cel mai bun liceu din Craiova. Da acolo! Nu spune "nu" pana sa stii exact despre ce e vb si nu iti fie teama sa accepti provocari care care te-ar putea ridica pe plan profesional.
Unii copii de bani gata sa stii ca sunt f de treaba, insa intr-adevar marea lor majoritate nu sunt prea ok, si eu evitam sa interactionez cu ei, insa asta nu m-ar fi impiedicat sa dau intr-un loc care imi place. daca ti se pare ok cuza da acolo fara sa iti mai pese asa mult de colegi.sa fie scoala locul unde inveti, iar prietenii sa ti-i selectezi in facut de cei pe care ii aveai, de vecinii de la bloc si de ce nu? poate si dintre unii din acei copii pe care ii incadrezi ca fitosi. da-le o sansa, cunoaste-i si apoi incearca sa tragi o concluzie.
In concluzie, eu te sfatuiesc sa dai la Buzesti, toti colegii mei care sunt de acolo sunt persoane extraordinare cu o inteligenta atata abstracta cat si emotionala
pupikei
p. s: ai incercat vreodata gazeta matematica? sunt pb care se adreaseza pers cu adevarat pasionate de mate. poti sta si o luna ca sa iti iasa solutia insa atunci cand o vei descoperi iti garantez ca si multumirea vis-a-vis de tine insati va fi pe masura