| Iridinvest a întrebat:

as vrea sa imi recomandati niste carti ca sa pot invata chineza, fara profesor. citit, scris! ceva gen dictionar, dar mai amanuntit! pot fi si mai multe carti, cu cuvinte, expresie, pronuntie-tot! Multumesc si funda!

Răspuns Câştigător
| ddav23 a răspuns:

Nu este imposibil, ci trebuie o munca sustinuta si o dorinta reala de a invata. Asta mi se spunea si mie acum 1 an, iar cu toate astea am reusit sa obtin un atestat de curand pe limba chineza. Iti recomand un manual bun, in engleza, Colloquial Chinese si iti ofer ajutorul daca doresti. Vei observa ca limba chineza nu este nicidecum o sperietoare precum se spune, gramatica fiind multa simplificata. Succes!

| Iridinvest explică (pentru ddav23):

Ai idee cam cat costa?

6 răspunsuri:
| selysol a răspuns:

Tu glumesti? sa inveti chineza fara profesor? iti trebuie vreo 2 ani sa inveti toate literele si mai apoi inca ceva timp sa le sti sa le scrii pe toate e foarte foarte greu sa inveti limba aceea trebuie macar sa ai o persoana care stie aceasta limba cat de cat sau sa cresti acolo daca incepi singur de la 0 nu stiu cum ai sa reusesti poti cauta pe net diverse carti care sa te ajute sti cum sunt cele de invatat limba engleza acasa? taman asa cauti si tu limba chineza acasa baftahappy

| Iridinvest explică (pentru selysol):

Drag\a\ul meu, mie chineza mi se pare de viitor! dupa parerea mea, americanii incept sa fie luati, chinezii sunt buni! plus ca imi place foarte mult cum suna! eu doream niste carti, nu pareri despre chineza!

| selysol a răspuns (pentru Iridinvest):

E foarte greu sa cauti pe googlestraight face... am inteles

| ddav23 a răspuns:

In librarie o gasesti la vreo 200 de lei, dar o am eu in format electronic. happy Vb mai multe in privat.

| Iridinvest explică (pentru ddav23):

Da-mi id tau atunci!