| IuliaIulytza14 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu ceva.
Cum pot uita de un baiat de care m-am indragostit? Nu am fost impreuna cu el si nici nu ne cunoastem reciproc. Ne cunoastem doar din vedere. Incerc de aproape 2 luni sa-l uit. Aproape am reusit, dar l-am vazut cateva zile la rand si s-a stricat totul. Iar ma gandesc la el... Nu-l pot uita. Cum sa fac sa-l uit? Am incercat sa stau cu prietenii si sa ma distrez. Cand sunt in prezenta lor uit de tot, dar dupa iar imi aduc aminte de el. Am incercat si sa fac cunostinta, sau sa vad alti baieti dar niciunul nu mi-a placut. De cand l-am vazut pe el prima oara niciun baiat nu mi se mai pare frumos/dragut.
Cum il pot uita?
Scuzati romanul.
Cel mai bun raspuns primeste funda. :*

Răspuns Câştigător
| daniela281 a răspuns:

Ceea ce "simți" pentru acest băiat nu este " indragosteala", ci atracție, pur si simplu l-ai văzut, îți place cum arată si crezi deja ca te-ai îndrăgostit. Nu te supăra ca sunt așa directa,dar am trecut sincer si eu prin aceasta situație, probabil cel mai simplu mod de al uita este de a te " îndrăgosti" de altcineva. Nu exista niște metode prin care il poti scoate din minte,pur si simplu nu încerca sa te amagesti pe tine însuți. Daca niciodată nu ai vorbit cu el,de unde știi ca e asa de drăguț? Fii realista! Daca totuși crezi ca meriți o șansa,atunci nu mai aștepta ca el sa- ti vorbească, pentru ca ambele știm ca asta nu se va întîmplă. Te duci tu la el si începi discuția, daca te temi, atunci e problema ta. Nu Riști, nu bei șampanie!

4 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Din pacate nu il poti uita prea usor. Si eu am trecut prin ceva asemanator. Incearca sa faci ceva care sa iti distraga atentia mereu si asa o sa mai uiti de el : citeste, fa un sport, voluntariat etc

| BornToBeLoved a răspuns:

Pai baga te in seama
Cu el! Sau daca simti ca nu ai sansa, combina te cu cimeva altfel
E greu sa l
Scoti din cap

| CrDe a răspuns:

Daca nu poti fi impreuna cu el, daca nu ai curajul sa ii spui ce simti, atunci va trebui sa ai curajul sa il vezi in bratele altel persoane.
Viata ta nu se termina aici. Incearca sa iti ocupi timpul cu ce iti place, gen desenat, ori scris, iesit cu prietenii, orice te face fericita. Timpul vindeca rani. xd