| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea sa ma ajutati la o problema am13 ani si sunt cam plinuta asa ca va rog sa imi dati o dieta pe care sa o urmez as vrea sa mai slabesc 20 kg am 63 a si daca ma infometez voi slabi repede? multumesc

Răspuns Câştigător
| adina20042007 a răspuns:

Mu trebuie sa te infometezi...consuma alimente sanatoase(legume, fructe, carne de peste)nu consuma niciun fel de prajeli sau grasimi.si este foarte important sportul intr-o dieta. daca nu vei face sport s-ar putea ca pielea ta sa se *lase*care arata foarte inestetic.bafta la slabit! funda

2 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună!
Ştiu şi eu o dietă sănătoasă. Şi nu trebuie să mananci nu ştiu ce că nu ai bani.
Uite aşa.
Dimineaţa mănânci un bol de cereale cu lapte. Cerealele să nu fie de ciocolată. Doar apă plată. La prânz o salată de varză, sau în special o salată. Seara nu e nevoit să nu mănânci. Poţi mânca dar doar fructe. Şi doar nu o să mănânci doar salata şi cereale cu lapte. Îţi recomand lactate. Şi poţi să o pui pe mama ta să îţi facă fartofi la cuptor dar sa aibă grijă. Să fie cât mai natural.
Să nu mănânci fastfood, ciocolată, şi chestii care îngrasă. Cu înfometarea nu ajungi nicăeri. Că dacă te înfometezi atunci când o să pui gura pe mâncare adtio tată. Dar în general să mănânci sănătos.
Baftă multă!

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

De ce 20 kg? Si cine a spus ca trebuie sa te infometezi? vrei sa ajungi sa lesini pe strada? Cea mai simpla dieta: Nu mai manca seara! Dupa orele 5-6. nu mai manca! Si mai ales lasa painica.De la paine ne ingrasam foarte tare. happy Sper ca ti-am fost de folos. Fundita?