| anonim083 a întrebat:

Bună,as vrea sa știu mai multe despre liceul Traian Vuia, Craiova, as vrea sa intru.
Mai multe detalii despre admiterii, daca e greu sau ușor sau dacă chiar dumneavoastră ați fost sa îmi spuneți experienta.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti spun doar ca numele liceului si de persoană se scrie cu litera mare.

| Violleta2022 a răspuns:

Examenul de admitere la liceu este acelasi peste tot, pentru toti care terminati clasa VIII-a, contand un procent din generala de la scoala generala si media de la examenul de admitere.