| Evitza25 a întrebat:

As vrea sa stiu niste tratamente pentru cosuri, dar nu sa le cumpar. De astea naturiste, babesti care functioneaza si ai un ten fin fara cosuri sau puncte negre. Dau funda big grin!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| Carmen100 a răspuns:

Sall! Stiu mai multe tratamente dar nu merge nici unul. Singurul care chiar functioneaza daca ai cosurile mai rosii: Ia un cub de gheta si pune'l intr'o punguta mica de plastic si aplica'l ca o compresa pe zonele cu probleme. Asta le face sa fie mai putin rosii, sau chiar deloc. Nu ti le stoarce, nu pune mainile murdare pe fata si spala'te de 2 ori pe zi.