| anamariarebela a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum sa ma machiez.Am parul lung si saten, ochii caprui spre verzi, tenul deschis la culoare si fata rotunda.Va rog sa ma ajutati.As vrea poze. fundita.kiss

2 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Violet pentru ochii verzi

Culorile calde precum auriul si tonurile roscate de maro teracota confera un plus de luminozitate ochilor verzi. Un auriu deschis sau beige aplicat in coltul intern al pleoapei iti va deschide privirea si iti va face ochii sa para mari mari.

Daca vrei sa intr-adevar sa le pui in valoare culoarea ai la dispozitie fardurile roz, violet, mov, lila sau bordo.

Pentru machiajul de seara, un creion negru sau verde functioneaza de minune. Putin fard roz, nu foarte strident, aplicat in coltul intern al ochilor creeaza un efect interesant.

Pentru ochi caprui ai unda verde la orice culoare. Un machiaj de zi care nu da niciodata gres consta in accentuarea conturului ochilor cu un dermatograf maro care va forma un contrast placut cu un fard verde.

Daca vrei o privire cu personalitate poti folosi cu incredere fardurile albastre. Un albastru safir aplicat in coltul extern al pleoapei va scoate in evidenta culoarea ochilor.

http://articole.famouswhy.ro/machiajul_ochilor_caprui/

| D7 a răspuns:

Si eu zic ca ti-ar sta bine cu mov:X