| Alllllexandra a întrebat:

Ce culoare sa ma vopsesc la varfuri daca sunt satena cu ochii verzi-caprui si tenul alb? Si am parul destul de lung. Negru, roscat sau sa vina : saten-negru-roscat? ^.^

18 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Nu prea arata bine varfuri roscate la par saten, cel putin asa mi se pare mie. Ori te vopsesti roscata pe tot parul (cred ca ai arata genial cu un roscat aramiu deschis), ori iti faci varfuri blonde, ombre.

| Alllllexandra explică (pentru DracusorImpielitat):

Cu blond nu mi'ar sta bine si ar fi cam plictisitor.Am intrebat 2 persoane si au zic ca mi'ar sta mai bine cu negruthinking

| NoSens a răspuns:

Păiiiii. și eu am părul șaten, ochii verzi-căprui și tenul alb laughing. Și m-am vopsit de multe ori dar ce mai bine mi-a stat cu vârfurile negru-albăstrui ( secretul e să nu le vopsești mult, decât vreo 2 cm ). Sper că te-am ajutat big grin :*.

| Alllllexandra explică (pentru NoSens):

Daca le vopsesti doar 2 cm oricum nu se vede si tot ce faci e ca parul tau sa arate mai scurt decat este. Mersi de sfat! Deaia ma gandesc sa ma vopsesc cu negru putin mai sus de varfuri iar varfurile cu rosu, ca sa nu para mai scurt.Mersi de sfat oricum!

| Alllllexandra explică (pentru NoSens):

A si cand te'ai vopsit ti'a spalat tot parul la salon sau doar partea vopsita?

| NoSens a răspuns (pentru Alllllexandra):

Nu m-am vopsit la salon, și din câte știu se spală tot părul.

| NoSens a răspuns (pentru Alllllexandra):

Eu am părulo mediu de asta l-am vopsit doar 2 cm big grin. Acum depinde cât îl ai și tu.

| Alllllexandra explică (pentru NoSens):

Il am lung, pe spate.

| NoSens a răspuns (pentru Alllllexandra):

Păi atunci, la tine merge vreo 6 cm.

| iDangerous a răspuns:

De ce nu îţi vopseşti tot părul? : D

| Alllllexandra explică (pentru iDangerous):

Fiindca am 16 anilaughing O sa mi'l vopsesc dar peste cativa ani, poate cand merg la facultate, acum vreau sa incerc stilul ombre.

| iDangerous a răspuns (pentru Alllllexandra):

Eu am 15 şi sunt vopsită de juma' de an roşcată. : D

| Alllllexandra explică (pentru iDangerous):

Si ai ceva sfaturi pentru mine?

| iDangerous a răspuns (pentru Alllllexandra):

Depinde de culoarea pe care ţi-o alegi şi unde vrei să te vopseşti. Dacă te duci la salon fetele de acolo o să ştie mai bine ce vopsea ţi s-ar potrivi în funcţie de părul tău. Dacă te vopseşti acasă, îţi recomand în primul rând să iei vopsea fără amoniac, pentru că ţi-l arde, de la Garnier de exemplu. Vopseaua cu amoniac este făcută pentru femeile cu păr alb. Dacă îţi alegi de exemplu brunet o să scapi mai repede pentru că brunetul nu se decolorează în timp, va trebui doar ca după o lună-două să îţi mai vopseşti rădăcinile şi atât. Blondul necesită decolorare şi de asemenea decolorarea ţi-l arde. Baftă!

| Alllllexandra explică (pentru iDangerous):

Vreau la salon si vreau doar varfurile dar nu stiam ce culoare merge mai bine.Multumesc!

| JustMeForever3 a răspuns:

Da,ai putea sa te vopsesti roscat dar daca vrei sa fi mai unica ai putea sa te vopsesti la varfuri verd, albastru sau mov

| Alllllexandra explică (pentru JustMeForever3):

Nu vreau culori din astea, eu ma imbrac mai mult in roz, negru, gri, maro.Nu s-ar potrivi.

| DariusRemus56 a răspuns:

Add Y:M : darius_ala_remus
Ma descurc cu astea...sunt si eu vopsit.
P.S: Sunt baiat...vino pe messenger dai o poza si iti spun.