| andreeasweetlove a întrebat:

Bunasad as vrea si eu niste statusuri de iubire interzisa gen: Pentru ea esti un oarecare, pentru mine esti pamant, luna si soare...
fundita + vot :X

6 răspunsuri:
| val31989 a răspuns:

Buna,de ce esti trista?
Ei bine uite cîteva, sper ca te vor ajuta.
Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…
Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…
Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…
Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…
Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…
Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…
Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc
Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…
Mi`e dor de unele momente, unele chiar demente, unele hazlii, altele de care nu vreau sa`mi aduc aminte.
Uita`te la poza mea! Nu e nimic ciudat. Doar eu! Si totusi. uita`te mai atent! Ai observat? E fiinta pe care tu o iubeai candva!"
Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi!

Poti gasi si aici : http://www.tpu.ro/......ta-normal/
Pa-pa!

| andreeasweetlove explică (pentru val31989):

Le-am vazut pe astea... as vrea altele :*

| val31989 a răspuns (pentru andreeasweetlove):

big grin pai ceva deosebit sa inteleg ca vrei, nu?
Nu stiu altele :*

| UnicornulNegru a răspuns:

Dragostea este ca 2 ochi in alinarea vantului etern de ploaie aurie cand razele de soare cad pe fata celui iubit

| Daschevici a răspuns:

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! " Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC! " » " De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde, caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde… "