| monycutzza a întrebat:

as vrea si eu niste statusuri de viata, triste sau fericite, de prietenie
Nu vreau linc-uri va rog.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| BloodAndPain a răspuns:

Realitatea e mult prea dura atunci cand dai de greu! Visele se spulbura aproape instantaneu!

Nu spune niciodată "nu se poate", ci incepe cu "să vedem"

La un moment dat îţi dai seama de adevăr: maturitatea înseamnă pur şi simplu să ştii cine eşti şi să ai curajul să fii tu însuţi.

Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.

Am ajuns la concluzia că unii oameni se bagă în viaţa noastră doar din simplu motiv că e mult mai interesantă decât a lor!

Uneori e bine sa lupti alteori nu-i bine. Schimba-te, opreste-te. Cand ajungi sa te intrebi ce se intampla cu tine

Nu cauta dincolo de nori, vei gasi alti nori.

Am vazut ca timpul trece, nu sta sa imi leg eu siretul. Nu sta sa iau din nou startul daca n-am pornit cu dreptul.

Oamenii pot uita ce le-ai spus. Pot uita ce le-ai făcut. Dar nu vor uita niciodata ce i-ai făcut să se simtă.

Și încercăm să ne schimbăm pentru toată lumea, dar numai unii prețuiesc ceea ce suntem noi cu adevărat!

Nu te uita in trecut, ai fost deja acolo

Orice schimbare are consecintele ei!

Uită-te cine-a fost lângă şi cine a plecat, cine s-a întors după ce l-ai scuipat.

Invat sa las sa plece pe cei care nu mai vor sa mai ramana, invat ca iubirea adevarata se intoarce de una singura, umilita, schioapa, diforma si ranita, dar fericita ca a revenit acasa.

Viata noastra este o carte, iar dragostea este cea mai frumoasa pagina din ea.

Nu contează unde te naşti, nu contează unde creşţi, nu contează nici cine eşti. Strălucirea vine dinăuntru.

Dintre toate zilele, pierdută e aceea în care nu ai râs.

Învață să scrii durerile pe nisip și bucuriile pe stâncă.

Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte.

2 răspunsuri:
| CameliaS a răspuns:

Eu consider că 90% din statusurile de pe acest site sunt interesante. Sper să-ţi placă, n-am vrut să-ţi dau 1.000 de statusuri din care să-ţi placă 10, prefer să le alegi tu. Succes! Sper să te ajute, eu îl folosesc cu drag.
http://statusbun.com/

| Diaconu_Alexandra_1997 a răspuns:

Buna! Pai uite cateva statusuri care mie chiar imi plac : La un moment dat îţi dai seama de adevăr: maturitatea înseamnă pur şi simplu să ştii cine eşti şi să ai curajul să fii tu însuţi

In ochii invidiei, cea mai mare crima e Succesul!
Viaţa e prea importantă ca să fie luată în seriosAsta e iubirea: incepe cu niste "fluturi" in stomac, dupa iti cresc aripi, ajungi sa zbori in inaltul cerului cu persoana pe care o iubesti, dar vine furtuna (gelozie, posesivitate, minciuni, infidelitate) si parca deodata te ratacesti, ii scapi mana. si nu-l mai regasesti... si atunci aripile se usuca, cad si odata cu ele cadem si noi...
Mai bine sa mor in picioare, decat sa traiesc in genunchi
Distanta dintre vis si realitate se numeste actiune

Prietenul fals e mai periculos decat un dusman
Barbatii mint mai mult... femeile mint mai bine

Unele persoane te lovesc pe la spate, deoarece prin fata nu pot

Doar iubirea le vindecă pe toate, dar moare şi ea când inima nu mai poate