| lulu15 a întrebat:

as vrea si eu parerea voastra.De curand am cunoscut un baiat pe mess vrea sa ne intalnim saptamana care vine...Stiu ca prin messenger poate sa spuna numai bazzaconii ar putea minti si chestii din astea, nu poti cunoaste omul doar prin mess.Ne-am vazut la web si vorbim cam de vreo 2 luni. Nu stiu daca ar trebui sa ma intalnesc cu el...(eu am 15 ani iar el are 18)Multumesc anticipathappyAstept parerile voastre

Răspuns Câştigător
| Zâmbărici a răspuns:

Doar doua cuvinte!
Ai grija!happy

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ar fi bine sa te intalnesti cu el intr-un loc public(pentru ca in fond nu sti ce ii poate capul) si sa iti aduci si o prietena cu tine.Nu sunt adepta acestor blind dates pentru ca poate fi periculosraised eyebrows

| Silvia a răspuns:

Depinde cat de bine va cunoasteti.Eu de obicei nu ma intalnesc cu baietii cunoscuti pe net, dar ai putea incerca. Poate va imprieteniti si veti devenii prieteni.

| JeSa a răspuns:

Păi, dacă te caută şi insistă, ţi se pare o "bazaconie"?, eu zic că, Nu!, aşadar acordă-ţi/i şansa de a vă cunoaşte şi-n realitatetongue, nu cred că vei pierde nimic,,, de aşa - se subînţelege că timpul so scurs...
Succes!happy

| JeSa a răspuns:

Păi, dacă te caută şi insistă, ţi se pare o "bazaconie"?, eu zic că, Nu!, aşadar acordă-ţi/i şansa de a vă cunoaşte şi-n realitatetongue, nu cred că vei pierde nimic, de aşa - se subînţelege că timpul so scurs...
Succes!happy

| Alisa a răspuns:

Pai o data ce este pentru prima data cand va vedeti ai putea sa mai mergi cu cineva ca sa te simti in largul tau. daca vezi ca totul e ok, puteti sa pastrati legatura si sa va mai intalniti. vei vedea apoi ce e de facut. bafta:*

| Zâmbărici a răspuns:

De acord cu "tarziu"
Acolo ii punctu slab:devil)
happy

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Hmmm... nu trebuie sa gandesti asa, nu e bine eu una sa fiu sincera m-am intalnit cu multi baieti de pe mess si mult mai mari ca mine si nu am avut probleme. ba chiar mi-am facut foarte multi prieteni, si intodeauna sa-ti alegi prieteni mai mari ca tine ca tine iti zic un mic secret baieti sunt mai putin dezvoltat psihic decat fetele, asa ca eu intodeauna am avut prieteni mai mari ca mine si am avut relatii lungi si frumoase

| BuBuLyNa a răspuns:

Daca tu crezi ca e bine sa iesi in oras cu el fa-o daca iti este frica nu.eu una nu as putea iesi cu un baiat asa mare fara sal cunosc(doar pe mess)asta e parerea mea tu faci cum vrei

| tarziu a răspuns:

Nu uita cel mai important lucru: Punctul slab al barbatilor e intre picioare, asa ca daca intrece limita, pune mana si strange TAREwinking

| madycoco a răspuns:

Hai sa iti spun ceva. L-am cunsocut pe prietenul meu pe mess. Am facut schimb de liste cu o prietena si uite asa a aparut el. E o persoana ft buna...si sambata facem 1 an si 2 luni impreuna. La mine insa a fost bine, tu mai bine ai grija! Succes :*

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Ia o prietena cu tine, dati.va intalnire intr. un loc unde mai sunt si alte persoane'n jurul vostru, nu se stie exact ce intentii are :p

| pepenerosu a răspuns:

Stii ce e bine sa faci? sunt in aceesi situatie aproximativ, numai ca am cateva cunostinte si prieteni care-l cunosc pe respectivul, si am intrebat din plin ce parere au despre el, si asa mai departe ca sa vad daca doar MI SE PARE ca e de treaba, sau doar se preface, sau asa mai departe. Parerea mea e in primul rand, sa ii intrebi si pe altii ce parere au despre el.si asa mai departe, pentru ca de multe ori daca iti place de un om, te lasi purtata de val, de iluzia ca e perfect, si super de treaba. Poate nu e chiar asahappy.
Si inca ceva... mi s-a intamplat sa ma intalnesc cu persoane cunocute pe internet si in realitate sa mi se para super nasoale! Si nu ma refer la fizic, ci la psihic, asa ca nu te avanta intr-o relatie asa aiurea(presupun ca la asta te gandesti).big grin

| victoriasss a răspuns:

Lulu, propune-i sa va intilniti intr-un loc public, intreaba-l in ce va fi imbracat, si cind il vezi da-i un sunet de la departare si vei vedea daca e el. Mai apoi daca iti place si iti pare un baiat cumsecade apropiete daca nu pleaca si fate disparuta. lasa-l sa te caute mult si bine...