| georgily a întrebat:

As vrea si eu sa invat mai bine engleza. Mi-ati putea recomanda un site.sau ceva online? Va rog; o3. Fundaa :*.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmuletele in limba engleza(parodii, fragmente de film etc)subtitrate(in engleza, pentru a traduce tu ceea ce nu stii)sau nu(in functie de cunostintele din momentul de fata)iti vor fi de foarte mare ajutor.De asemenea, traducerea pieselor preferate te va ajuta foarte mult.In cazul in care doresti sa auzi pronuntia anumitor cuvinte,poti folosi Google translate(click pe listen), dar numai pentru pronuntie, nu si pentru traducere.Un dictionar online destul de ok: http://www.dictionar.us/englez-roman/ -foloseste-l doar pentru a traduce cuvinte, nu texte intregi.Succes.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca polyglot te poate ajutawinking