| Anca_6939 a întrebat:

Buna as vrea si eu sa stiu cum sa slabesc la burta si la solduri. am tinut dieta am slabit 10 kg da burta tot am si parca sunt mai complexata decat inainte. ce sa fac?!?!?!? 1 nu vreau sa imi ramana piele de aia lasat pe burta...

6 răspunsuri:
| Raiden a răspuns:

Innoacata-n cada.

| candycarrie a răspuns:

Pentru burta fa abdomene si pentru solduri exista probabil exercitii speciale.consulta un antrenor de aerobic, sigur va sti exercitiile potrivite si pentru burta si pentru solduribatting eyelashes

| candycarrie a răspuns:

Da, alergatul e bun, dar e bun in special pentru picioare si fundbatting eyelashes scapi de celulita cu alergatul.

| anducu a răspuns:

Doamne.cum sa faci chirurgie plastica?:O

nu!

1.nu scoate definitiv mancarea. nu inseamna neaparat ca daca nu mananci mancare deloc slabesti. mai mult te imbolnavesti.

2. cand mananci nu stiu te gandi sa nu mananci mult, sau sa ai pofta de ceva si nu vrei sa mananci cu gandu' "oops! gata cu mancarea! ma ingras" sau ceva de genu.in timp ce mananci, poate te gandesti ca mancarea o sa ti se puna la burta, solduri, exact astase intampla. explicatia este ca, creierul acumuleaza aceasta informatie si face exact invers fata de cum te gandesti tu.

3. nu e adevarat ca daca mancam dupa 18:00 ni se pune grasimea pe corp. asta chiar nu e adevarat. trenuie sa mancam cu 3 ore inainte sa adormim.

4. mananca de 3 ori pe zi, cat iti cere corpu'.

5. seara, dupa ce mananci, aproximativ o ora dupa, fa cateva abdomene. 3 serii a cate 10-15. genoflexiunile sunt super bune sa dai jos din solduri.

6. fa sport mai mul, cateva munci fizice... ajuta!

7.si din cauza stresului poti sa te ingrasi. daca chiar esti predispusa stresului, bea zilnic cate o cana de ceai anti-stres, te poate ajuta

bafta:X

| Anca_6939 explică:

Alergatul e bun?

| alina_3921 a răspuns:

Chirurgie plastica