| Danyelytha a întrebat:

as vrea si eu statusuri despre prietene false, tradatoare, care in fata mea sunt cele mai bune prietene iar pe la spate vb de mine in toate felurile

2 răspunsuri:
| ionela22 a răspuns:

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul!
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.
i-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.

Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie ma tradat
Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie

| Mike959 a răspuns:

Buna,nu-ti trebuie un status, spune-le direct ceea ce simti! Bafta