| delyanebunatika a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri compuse de voi de tristete sau ceva cu cele mai bune prietene dai fundoi urgent!

Răspuns Câştigător
| nico5436 a răspuns:

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!
Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung. Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine. Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat".

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...
->problema ta?! e si problema mea:X
dai uh de belea?! dau si eu de belea:X
uh esti sora mea, asa a fost mereu:X
cat timp suntem impreuna, nimic nu e greu! Am o Prietena p`care Stiu ca Ma pot baza
Sh orice Ar fi, Ea e doar a Meah!:XNu`mi Spuneti km Sa`mi Aleg Prietenii; x...Ma Pricep La asta... Ca dovada v-am Ales p`voi:X ->Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta… ->Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
->Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare
->nu am averi dar am prieteni care ma suna sa imi spuna : ai grija de tine ba...noapte buna ->Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI ->Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!
poate ca o sa te stranga de mana sa-ti spuna ca "orice s`ar intampla ramanem impreuna Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit. Conteaza ca suntem de nedespartit Un prieten adevarat iti intelege trecutul, crede in viitorul tau, si te accepta asa cum esti...
Prefer s` am putsini prieteni , da macar s` fie adevaratsi pentru toata viata Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei!
Sper sa iti placa!big grin

9 răspunsuri:
| SuntFata a răspuns:

Ia cateva statusuri de prietenie:
Dintre toti de pe pamant eu am avut norocul sa te gasesc pe tine si chiar daca nu te intalneam, inima mea tot dupa tione tanjea pentru. ca tu esti prietena mea.
Vorbe dulci le spun usor oriciu, lucruri dragute le pot lua din orice magazin dar prieteni sinceri si de incredere asa cum esti tu nu gasesc oriunde.
Ne certam, ne suparam dar cel mai repede ne impacam.de ce? pentru ca ne iubim.asta inseamna prietenie. certuri si impacare. iubire si suparare.
Suntem doua copile imature si naive, certarete si cu gura mare, iuberete si atragatoare...dar cel mai important e ca suntem prietene.
Cand ceva merge prodt tu esti langa mine si ma ajuti.Da, poate ca nu-mi spui vorbe dulci dar nici ca as vrea un prieten care sa-mi zica ca totul va fi bine.nu.eu am nevoie de tine.Ca numa tu ma faci sa ma simt bine cand zici"lumea se duce dracu' da eu voi fi langa tine."
Suntem de neseparat si radem ca lumea se uita ciudat ca imediat dupa ce ne-am certat ne tragem palme una alteia si ne-am impacat.
Nu ascultam ce zice lumea.traim una pentru cealalta si ne simtim bine, iar tu vei fi ca Eleanor pentru mine si eu voi fi ca Louis pentru tine.[eleanor e iubita lui louis, membru al trupei one direction]
Astea-s toate compuse de mine pe loc.Intru in pana de idei [si ma si plictisesc scriind] deci sper ca iti sunt de ajutor. :"D

| DWDT a răspuns:

Muzica s-a oprit, voci nu se mai aud, singuratatea ma omoara, o lacrima-mi curge, plec!

Cu ele plang, cu ele rad.Pe ele le am in suflet si pe ele le urasc cel mai mult.

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| 1DPinkpOint a răspuns:

Deci compuse zici. 1.de prietenie :mereu mi-ai fost aproape, mereu chiar langa mine,
si cand plangeam ziceai ca totul va fi bine
acum ca totu`i trist si tu nu esti cu mine
cine`mi mai spune oare..stai calma, sunt cu tine~ love struck
2.Si de tristete[se pune si cel de mai sus.] : si poti sa pleci, ca nu mai vin, si poti sa plangi, ca nu`mi mai pasa..eu nu ma mai intorc sa sufar..mai bine stiu ca stau acasa laughing)..scuzee nu prea `am gasit rima la asta

Răspuns utilizator avertizat
| CataEo a răspuns:

Foaie verde catifea Ia mai du-te-n...
Foaie verde Castravete Am dat headshot prin perene. nu a fost wall a fost bulan si mi.a dat adminu' ban. laughing
Foaie verde si.o lalea iesi acum din lista mea

| pinkgirl123 a răspuns:

Crezi Ca Ma Faci Geloasa? Nu Fraieree! Nu Ma Intereseaza Oricum Te Doare Inima Cand Te Uiti La Poza Mea Asa Ca Ai Grija De Nasoala Ta! Te PuPa amica TA! •
Oriunde, Oricum Ti`o dau in bot! Doar pentru simplu` fapt ca POT!"Stie ca ai face orice sa o ai.