| lulu98 a întrebat:

Buna crying! Astazi am chiulit pentru prima data de la o ora si culmea e ca mie chiar imi place ora asta, dar au fugit 13 copii din clasa si mi-au spus ca eu sunt fraiera daca stau, asa ca am plecat si eu...In clasa au mai ramas doar 4 copii, iar eu eram chiar favorita profei de la ora de la care am plecat....Va rog spuneti-mi ce sa fac! Nu s-a mai intamplat niciodata si in plus pana acum nu am avut decat medii de 9 si 10. Ce sa-i spun mamei, ce sa-i spun dirigului?

12 răspunsuri:
| cincizeci a răspuns:

Nu esti primul om care chiuleste si nici ultimul, te asigur eu! Familia te va intelege la fel si dirigintele, iar tu nu mai fii suparata ca nu ai omorat un om happy

| Vans a răspuns:

Eşti naivă dacă ai plecat numa că o zis ăia că eşti fraieră.
Era ok dacă chilueai că aşa aveai chef...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea n-ar fi trebuit sa pleci. In fine, o absenta nu e mare lucru iar daca a fost chiul in grup nu o sa te certe nimeni doar pe tine.

| Morphines a răspuns:

Dar ce te-ai panicat asa? o_O Daca esti asa de inteligenta precum declari, se presupune ca ai stii ce ai de facut sau cum trebuie sa reactionezi!winking

| lulu98 explică (pentru Morphines):

Nu sunt inteligenta, sunt o tocilara care toceste, toceste, toceste...Stiu multe si iau numai 10 pentru ca lucrez foarte mult.In situatii ca astea in care chiar sunt vinovata ma panichez. Daca nu faceam nimic eram calma, dar de data asta e doar vina mea ca m-am luat dupa toti ceilalti sad

| Morphines a răspuns (pentru lulu98):

Ok! Poti spune ca a trebuit sa pleci fiindca aveai o problema familiala, doar sa nu te "toarne" colegii tai...winking

| Raull7 a răspuns:

Ei lasa pentru o absenta nu se scade nota la purtare chiar daca e nemotivata ..eu chiar fac des asta laughing poti sa mergi la doctorul de familie si sa-i spui sa-ti dea o motivare pentru data in care ai lipsit sau poti sa-i spui mamei tale si profei poti sa-i spui ca ai plecat de la ora pentru ca te-ai simtit rau si ca "nu o sa se mai repete" happysi la fel poti sa-i spui si dirigului tau.

| MihaelaMiikii a răspuns (pentru Raull7):

Mergee mereu laughing) Bun raspuns laughing)

| Raull7 a răspuns (pentru MihaelaMiikii):

Paii asa trebuie laughing)

| lulu98 explică (pentru Raull7):

Problema e ca eu am facut pentru prima data asta sad Si nu am vrut sa dezamgesc pe nimeni, dar nu am vrut sa fiu considerata o tocilara sau o cotoroanta, asa ca am plecat cu ei...Iar profa le-a spus celor 4 care au ramas ca ne va scade nota la purtare.Dar eu chiar m-am gandit sa-i aduc scutire sad ca sa nu mai poata sa spuna nimic.

| Raull7 a răspuns (pentru lulu98):

Eh pai tu poti sa-i spui ca nu ai plecat pentru ca au pecat si ceilalti colegi laughing si daca stii sa o "minti" asa cu trebuielaughing o sa te inteleaga happy Si pana la urma am plecat si eu o data cu niste prieteni de la ora de istorie parca... si ne-a spus foarte clar sa nu mergem pentru ca va trebui sa dam testhee hee si am mers si am scapat cu o absenta nemotivata si ne-a ascultat o data si gata happy nici vorba de scaderea notei la purtare happy

| Iubiiubilaa a răspuns:

Nu te ingrijora tare... miine la prima oră te apropii de profa si explici profei ce s-a intamplat si ea te va intelege ba mai mult daca zici ca te adora va fi foarte simplu sa-i ceri scuze si sa-i explici
Bafta si curaj!