| Elisa_7337 a întrebat:

Azi dau test la chimie din reactiile chimice. Nu stiu de ce, dar desi sunt cea mai buna din clasa, inainte de un test tremur si imi vine sa plang, pentru ca am impresia ca nu mai stiu nimic. Ma puteti ajuta sa scap de aceste lucruri? P.S: Sunt in zodia rac, are vreo legatura cu asta?

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

Nu are nici o legatura zodia cu faptul ca tu esti asa de emotiva.
Ca sa nu mai ai emotii inaintea unui eveniment important, in primul rand, trebuie sa nu te mai gandesti atat de intens ce o sa faci inainte de a se intampla.
Trebuie sa fi sigura pe tine, sa gandesti pozitiv, ca totul va fi in regula.
Inainte de test incearca sa te calmezi si sa nu te gandesti ca esti in fata unei provocari, gandeste-te ca ce urmeaza este ceva banal pe care il vei rezolva cu siguranta.
Sper sa te fi ajutat, acum totul depinde numai de tine sa nu mai intri in panica.

| Elisa_7337 explică (pentru PsihinG):

Mersi pentru raspuns...am luat 9 la test big grin m-am incurcat la o reactie, dar macar imi iese media 10. big grin

| PsihinG a răspuns (pentru Elisa_7337):

Imi pare bine ca te-am putut ajuta si nu uita ca intotdeauna sa- incerci sa-ti stapanesti emotiile.

3 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel.Este din cauza emotiilor.