| TaLyDa a întrebat:

Buna
Azi dimineata am gasit pe marginea drumului 3 pisoiasi intr-o punguta.Mieoneau.Sunt foarte mici, nici nu au deschis ochii.Mi s-a facut mila de saracutii puiuti care cred ca au fost aruncati de cineva....asa ca i-am luat la mine...Va rog, spuneti-mi si mie de cate ori trebuie sa ii hranesc sau la cate ore.le-am dat lapte cu o seringa fara ac dar beau mai greu deoarece varful seringii este mai tare multumeschappy

Răspuns Câştigător
| SirGilbert a răspuns:

Cresterea pisoilor e dificila, dar avand in vedere ca i-ai adoptat de buna voie nu cred ca o sa ti se para greu.
Acum sunt mici si au nevoie de hrana destul de mult.
Poti sa le dai in 24 de ore de 6 ori pe zi, din 4 in 4 ore.
Cu siguranta ii hranesti cu lapte de vaca.Sa la dai cate putin, deoarece lapte de vaca e mai gras decat cel de pisica si le va merge burta.

Felicitari pentru fapta ta!

| TaLyDa explică (pentru SirGilbert):

Da,ii hranesc cu lapte de vaca si le-am dat prima oara o jumatate de seringa la toti 3. Problema este ca ei nu prea deschid gura ...probabil este varful de la seringa prea tare...

| SirGilbert a răspuns (pentru TaLyDa):

Incearca sa pui pe o sticluta un biberon cu cel mai mic numar(il vei gasi in orice cabinet veterinar). Sper sa deschida gura asa.
Daca tot nu merge deschide-le tu gura fortat.Totul e spre binele lor.

| TaLyDa explică (pentru SirGilbert):

Multumesc.happyImi este frica sa nu moara, deoarece este altceva sa nu fie pisica, mama lor langa ei.Nu cred ca au mai mult de 3-4 zile...Deja m-am atasat de ei.Dar sa speram ca se vor face mari si sanatosi:XPe unul din ei in cheama Pufulet.laughingiar la ceilalti 2 nu m-am gandit inca. Daca vrei sa imi mai dai idei de numehappybig grin

| SirGilbert a răspuns (pentru TaLyDa):

Daca te vei ocupa de ei si le vei da lapte regulat,vor fi ok.
Pai o sa-ti zic cateva ce-mi plac:Abel,Amy,Betty,Dee Dee,Edith,Jessie,Kiss,Luna,Mitzi,Pisa,Pisuna,Samy,Alissia,Blance,Dalia,Fee Fee,Hera,Lady, Lolita, Paty, Pufi, Snow.

5 răspunsuri:
| Adda20 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa nu iti faci prea multe griji ca vor creste trebuie doar sa deschida gura si sa manance. sper sa fie sanatosi! Pwp!