| alessia a întrebat:

Azi dimineata cainele meu a vomitat (mancarea pe care a mancat-o) si de atunci tot vomita ceva gen o spuma/gel (nu stiu cum sa o numesc) de culoare alba.Ce are, e ceva normal, poate sa fi racit?

3 răspunsuri:
| Tibi45 a răspuns:

Urgent cu el la veterinar! Este posibil să se fi otrăvit, cu substantele puse de primării în oraş pentru stârpirea rozătoarelor şi a mâncat din aceste grămezi. Substanţa conţine "cumarină", o otravă extrem de periculoasă care produce sângerări digestive majore.
Daca nu se intervine de urgenţă câinele poate deceda. Numai bine.

| alessia explică (pentru Tibi45):

Nu cred ca e posibil sa fi mancat asa ceva, deoarece in oras la noi n-am auzit sa se fi pus asemenea substante pentru starpirea rozatoarelor.

| narcisa2334 a răspuns:

Du-te cu el la veterinar, poate nu i-ai dat ceva sa manance ce nu i-a priit. cati ani are?