| euu03 a întrebat:

Buna happy. Care dintre voi cunoaste mai multe detalii despre " Fusion Models "? A avut careva de a face cu aceasta agentie? Este seriosa sau? Intreb pentru ca mi-au propus sa inchei cu contract cu agentia lor in ceea ce priveste activitati de sampling, hostess etc. Nu vreau sa imi iau teapa, cum am patit cu alte agentii fantoma. Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este teapa.Am patit eu acest lucru in Eforie Nord! Nu aveti incredere in ei

119 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm.doar vrajeala, am lucrat pentru ei si.blah? blah? nu mai credeti tot ce se spune.sunt niste?, mai ales cei de la pitesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate pozele sunt pe site.www.fusionmodels.ro.si sunt postate si o serie de evenimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine spune ca a avut activitati? eu spun ca nu a avut nimeni pentru ca am lucrat destul de mult pentru ei si.am fost si in eforie si in pitesti, sa va duceti la itm pentru ca nu are nimeni carti de munca sa va convingeti. apoi la garda si la protectia consumatorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duceti-va in bucuresti la piata romana si o sa il gasiti pe managerul de la first face and fusion models.malea catalin marius, o sa va convingeti ca este vrajeala? acolo o sa-l gasiti si pe vaides florin vasile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai lucrat destul d mult pentru ei inseamna ca esti o apa si un pamant.asa ca degeaba te dai interesanta pe forumuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anunt. pitesti night club si`ádore situat in eremia grigorescu, nr1 angajeaza animatoare si dansatoare.and elixir, craiovei-jos la ex cinema dacia.salariu avantajos! eu am lucrat ca ospatarita si este ok.pentru mai multe detalii 0761296650 sau puteti trece pe la club, spuneti ca ati vazut anuntul pe net. postat de crystal.va pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ceva? pastreaza comentariile pentru tine. oricum sunteti niste distrusi, sincer? nu ma intereseaza pentru ca acum nu mai lucrez. aveti doar multa vrajeala, poate vrei sa ma duc eu la opc si la garda financiara si cred ca are ce sa va faca.macar dati job-uri la oameni, nu mai promiteti si nu faceti nimic! retardatilor,, in frunte cu distrusa de carmen lazar

| ankutzzza a răspuns:

Sunt niste nenorociti, e teapa., mai nou la mine in rm valcea te hartuiesc pe strada.iti flutura banii in fata de 50 ron sau 100 ron si zice sa te inscrii. a sa te atraga. sunt asa revoltata imi vine sa ma duc la politie.Cum sa faca asa ceva?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubita, eu o am pe fetita mea la ei.nu stiu ce sa iti spun dar pana acum e bine, ea a trecut deja la profesionisti, dar am auzit si eu ca este o mare teapa pe viitor, dar acum asta este, deja noi am platit 300 de euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Firma fantoma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este teapa, eu am dat 60 lei si nu stiu cum sa-i mai recuperez, sunt acolo niste tirfe foarte sexi imbracate care pur si simplu te face sa dai banii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da teapa sun media aveti grija am patit-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai oamenilor! cata prostie in capul ala sec al vostru? voi nu stitit niste chestii elementare:pe langa un aspect fizic f placut, sunt criterii clare eliminatorii pentru modeling-se porneste de la 170 in sus si 175 pentru podium. voi va si vedeati prezentand la inaltimea de 160 pe tocurilaughing. cam la 170 ar trebui sa aveti 46 de kile, sunt niste standarde…pentru barbati se porneste de la 183. iar in ceea ce priveste boracii vostri, piata in Romania pentru copii e limitata, daca nu inexistenta.meritati faptul ca v ati pierdut banii, mandria e prea mare si toata lumea vrea sa fie futomodellaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa se faca ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei mai mari tepari, sunt niste nenorociti feritiva de firma lui peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost luat azi la fusion club si am incheiat contract am platit doar 100 lei si cu cei 602 dinainte dar am noroc ca nu am avut buletinu la mine. din ce am citit am aflet ca e teapa.ar trebui sa nu mai continui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teapa.vei fi chemata in istanta in final.eu sunt deja chemata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e firma serioasa.ai grija.eu mi-am luat teapa s nu numai eu

| vio_3738 a răspuns:

Am fost la agentie s nu e buna.nu vor decat banii.pe mine vor sa ma dea in judecata. stiti careva cum sa fac sa scap de ei? ajutati-ma s p mine va rog.dk aveti vreun raspuns la ce pot sa fac va rog contactati-ma pe id vio.cool_94

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice societate pentru recuperarea prejudiciului va trimite contractele in instanta. dar daca 90% din cei care scriu pe forum habar nu au legislatia romana...asta e.pentru banii care-i vor va ofera o sedinta foto +cursuri d pregatire 3 luni+promovare 1an/2ani.care e teapa?

| vio_3738 a răspuns:

Ce sa fac ca sa scap sa nu ma dea in judecata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, sunt TEPARI de cea mai mare speta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce se intampla daca nu le mai platim restul de bani, ca doar ei nu sau tinut de cuvant nu noi. Am luat si eu teapa, am platit o parte din bani, inscrierea de 60 lei si un album de 15 poze 200 lei si ei mai vreau bani ...pai atunci sa faca ceva pentru. dif. de bani adica inca 148 euro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate obligatiile contractuale au fost respectate.in primul rand trebuie sa invatati sa cititi contractul...sa vedeti ce va promit ei au respectat...adica la amatori toate pozele sunt puse pe site iar la profesionisti albumele sunt oferite celor care vin la sedinte iar cursurile sunt in plina desfasurare.ca sa nu va dea in judecata trebuie sa va achitati ratele restante.sunt acoperiti 100%. tot ce scrie in contract se respecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o agentie neserioasa care te face sa iti pierzi atat bani cat si timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nu au fost respectate, asa ca nu-ti mai da cu parerea daca nu sti. Toti oamenii care au scris aici toti au spus ca au fost inselati. Dar tu faci parte dintre ei... asa ca asta este parerea mea. Sunt o firma de tot rahatul, se ocupa cu inselatul oamenilor si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teapa este ca nu am facut nici un curs dar ei vor bani, nu am mai fost contac.si atunci cine nu a resp.contractu? Noi eram la mare in conc. si ei ce fac ...trag de tine pe strada si te amagesc cu vb.la asta sunt foarte priceputi ...cred ca ei nu au lipsit de cursuri ca stiu foarte bine cum sa amagesti oamenii pe strada si sa le ei banii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care obligatii nu au fost respectate? in contract nu scrie nimic de cursuri. iar pentru cei care au fost la sedintele foto si nu au lipsit s-au oferit albumele iar pentru cei din pitesti cursurile sunt in plina desfasurare... daca nu veniti la cursuri nu e vina agentiei. poate vreti vreo limuzina sa va aduca de acasa la cursuri.asa poate o sa veniti.si inca ceva la amatori este o simpla inscriere in baza de date si o promovare a pozelor p site pentru 59. 5ron iar la profesionisti album +cursuri. ce nu s-a respectat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce simpla inscriere, cred ca visezi... eu am dat 60 lei inscrierea si 200 lei albumul cu 15 poze si pedeasupra am mai dat bani si pe DVD cu poze 30 lei cu toate ca stie toata lumea ca un DVD nu costa atat. Ti se pare normal ca un album cu 15 poze sa coste 200 lei? In fine i-am dat banii astia, nu mai conteaza dar restul de bani adica 148 e pentru. ce sa-i mai dau!? Hai spune-mi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca acela este pretul unui album 198 euro.cititi contractul cu un avocat daca singuri nu intelegeti ce scrie in el...in contract scrie ca agentia se obliga sa va ofere un album in schimbul a 198 euro+sa va creeze cadrul juridic pentru participari la diferite evenimente.+cursuri pentru pitesti+bucuresti+slatina.in primul rand cititi ce semnati si vb dupa.vad ca nici acum nu ati inteles ce scrie in contractul pe care l-ati semnat...