| mbb a întrebat:

Salutare, as vrea sa plec in straintate la munca dar la sigur printr-o agentie, am cautat pe net si am vazut ca multe dau teapa si am citit o gramada despre ele. A fost careva plecat pe undeva prin o agentie? Daca aveti ceva cunostinte legate de agentii serioase cu contract de munca si etc. va rog sa ma ajutati.

8 răspunsuri:
| mbb explică (pentru alessia5158):

Am intrat si pe site-u oficial al eures dar e greu sa pleci prin ei. Mai mult iei singur legatura cu firma nu e ca la agentie de recrutari. Oricum mersi de raspuns.

| alessia5158 a răspuns (pentru mbb):

Stiam ca este mai sigur sa pleci prin servicii "eures" dar, nu stiam cat de dificil este. Iti doresc succes in continuare.

| taviyamato2 a răspuns:

La brasov stiu ca e o firma foarte serioasa, se ocupa si de partea asta cu munca pe croaziere ( nu iti recomand croazierele ca te muncesc aia de te sparg in bucati )

| mbb explică (pentru taviyamato2):

Sti numele firmei? Sau il poti afla?

| mbb explică (pentru taviyamato2):

Sti numele firmei sau il poti afla?

| taviyamato2 a răspuns (pentru mbb):

Cauta si tu pe google, oricum ai grije cu strainatatea si evita Grecia, incearca la agentia de forte de munca locala, te duci acolo si intrebi de EURES, in general se cauta ori ingrijitori ori persoane cu experienta intr-o meserie, si repet, evita grecia ca aia sunt cei mai mari tepari, mergi ori SUA CANADA sau daca vrei sa te intorci in Romania cel mai ok e in Suedia, danemarca, Olanda, Germania.

| Gur1tza a răspuns:

Daca doresti sa pleci in afara trebuie sa ai cunostinte despre firma, locul de munca prestat, facilitati.etc. cum ai zis si tu, multe firme sunt fantome! cel mai sigur e sa pleci cu cineva cunoscut!