| nupunnumeokkk a întrebat:

Bună! Ce balsam recomandați dintre Garnier Fructis și Kallos? Doar acestea două mă interesează fiindcă mi le-au recomandat mai multe persoane, însă sunt între acestea două și nu știu pe care să îl aleg. Îmi poate spune cineva ceva din propria experiență? Ce anume oferă fiecare? Sunteți mulțumite? De ce îl preferați pe unul dintre acelea? As vrea sa știu și de rău (am auzit că la unele persoane nu le place balsamul,dacă cumva ați folosit dintre acestea două și nu v-au plăcut, chiar as dori să știu motivul) mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Am folosit de la garnier in trecut, dar toate, indiferent de brand, sunt o prostie care doar iti incarca parul cu ingrediente toxice. Daca tii neaparat, mastile sunt mai eficiente decat balsamul. Poti lua una din comert si mai adaugi tu putin ulei benefic pentru par.

2 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Cel care îți miroase mai bine. Apoi, după ce il folosesti, vei putea decide daca iti place sa folosești balsam.

Dpdv stiintific, combinatia sampon/balsam e cam irationala. Samponul iti înlătură uleuirle naturale si benefice, iar basamul le inlocuieste cu uleuiri si miresme sintetice.

| dullcat a răspuns (pentru carevaescu):

Balsamul e doar pentru varfuri, nu pentru scalp sau lungime.Iar samponul se aplica doar pe scalp, restul, daca exista, fiind curatat de spuma, la clatire.