| XMaDiKaX a întrebat:

Buna))Ce coafuri simple si rapide pentru scoala stiti? Pls dau funda))

3 răspunsuri:
| DianaPrepelita a răspuns:

Vezi aici cateva exemple interesante:

http://www.divahair.ro/15-22_ani/6_variante_de_coafuri_rapide_pentru_scoala

sau

Il poti prinde in vesnica coada de cal, sa-l impletesti, sa-ti fac un coc cu 2 3 suvite mai rebele, sa folosesti "banana", o coronita simpla, cu clesti Poti exersa multe coafuri in fata oglinda si vezi cum iti sta mai bine

ori

mie imi place sa imi fac carare in zig-zag, sa imi prind o coada de cal sus, spic, codite impletite,(daca ai breton il poti prinde in mot si cu o coada), sau cand ma grabesc imi pun o bentita.

sau

Http://images.google.ro/......tp?/images

ori

imi prind parul in coada dupa care il fac coc, iar apoi cocul il prind cu o clema, iar bretonul cu o agrafa draguta.

merge si

Http://www.eva.ro/......-7191.html

de asemenea

codite bandane:D fa-ti putin timp si studiaza-te in oglinda...incearca parul in diferite moduri.de exemplu:daca ai parul inr-o parte muta-l in cealalta parte si puneti diferite chestii [[floricele, agrafe mici]] sau prinde-l in codite una sus si una jos.sau doua sus...sau lasate pe umeri sau impletite, exista numeroase modele si moduri.trebuie numai sa iti folosesti imaginatia!

| Biiiultes a răspuns:

Bob,Scari,in Vbig grin

| dutzydi a răspuns:

Http://www.youtube.com/user/LetsMakeitUp1#p/u/1/CacpE7XsBkM uite aici :) are foarte multe hairstyle'uri pe canalul ei din care te poti inspira cu usurinta