| anonim_4396 a întrebat:

Ce coafuri simple pentru scoala stiti?

Răspuns Câştigător
| RamonaMn a răspuns:

Vezi aici cateva exemple interesante:

http://www.divahair.ro/15-22_ani/6_variante_de_coafuri_rapide_pentru_scoala

66 răspunsuri:
| YLLL a răspuns:

Spichappy

| Mitss a răspuns:

Ma multe. mie imi place sa imi fac carare in zig-zag, sa imi prind o coada de cal sus, spic, codite impletite,(daca ai breton il poti prinde in mot si cu o coada), sau cand ma grabesc imi pun o bentita.
Sper sa iti placa cevatongue...si sper sa primesc o funditahee hee!

| IooMar a răspuns:

Poi daca ai breton poti sa iti faci o coada normala, dar nu prea sus si dupa sa iti faci un coc si sa ii prinzi in asa fel incat sa nu se vada agrava care va fi pusa sub coda si dupa ce ai facut cocul sa iti tragi cateva fire de par din mijlocul cocului, iese foarte binewinking

| andreea_9684 a răspuns:

Eu imi fac parul cu placa si il prind in coada

| annda a răspuns:

Il poti prinde in vesnica coada de cal, sa-l impletesti, sa-ti fac un coc cu 2 3 suvite mai rebele, sa folosesti "banana", o coronita simpla, cu clesti. big grin Poti exersa multe coafuri in fata oglinda si vezi cum iti sta mai bine.

| tonizza a răspuns:

Il poti impleti in doua, se poate si in trei, dar e ceva banal deja, un coc e fain, mai ales cu un elastic potrivit. Acum o coafura putin mai rebela, sper ca voi putea sa ti-o explic: cind faci 2 codite(jos) la prinderea elasticului, la al 3- lea cerc lasa coada sa atirne pe jumatatenu o prinde de tot, asa ceva merge si cu 2 cozi impletite. Iar acum o rugaminte:cine stie un mod deosebit de a-ti prinde bretonul, ceva pentru cl. 6...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu imi prind parul in coada dupa care il fac coc, iar apoi cocul il prind cu o clema, iar bretonul cu o agrafa draguta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parul sus si cirsiiat bine bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.eva.ro/......-7191.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice vezi tu ca iti sta bine...codite bandane... fa-ti putin timp si studiaza-te in oglinda...incearca parul in diferite moduri.de exp::daca ai parul inr-o parte.muta-l in cealalta parte si puneti diferite chestii [[floricele, agrafe mici]]...sau prinde-l in codite una sus si una jos.sau doua sus...sau lasate pe umeri...sau impletite... exista numeroase modele si moduri.trebuie numai sa iti folosesti imaginatia! sper ca ti-amfost de ajutor! pup GABBY

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru scoala merge un coc facut, o coada impletita dau o coada depinde de ce te prinde

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi problema:parul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai iti faci o coada de cal, si o impletesti de la jumatate in jos, sau o coada intr-o parte si o tapetezi. Nu stiu uitati-va si voi in oglinda si incercati coafuri si vedeti cum va sta mai bine.winking Cam atat am sa va spun.Cred...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...hmm dupa cate am citit eu cea mai potrivita pentru. sc si sa fie si in trend, la moda este spicul sau ceva de genu...incearca!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai o coada sus in spate sau intr-o parte si gata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Codite impletite si bretonul prins cu un clestisor simplu
e usou de facut si favorizeaza toate fete cu par lung sau mediu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa il prinzi in spic. daca ai breton poti sa iti pui o coronita si sa lasi bretonul, poti sa iti pretonul cu o agrafe pe spate, doua cozi impletite dar nu pre sus big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fiu sincera nu e chiar ca o coada de cal:...iti strangi parul si il prinzi cu o funda cu cleste arata super

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coada de cal, bentita, doua codite joase la spate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da eu am intrebat fa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu de obicei imi fac parul pentru scoala impletit pentru ca nu se incalceste repede. mie mai imi place coada de cal intr-o parte. apropo fetelor, maine fac poze pentrut scoala.va rog dati-mi o idee cum sa ma fac la par

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa-ti faci o coada de cal, sa-ti faci carare in zig-zag, o coada spic, codite impletite, daca ai breton ti-l poti prinde in mot cu o coada, coc si cand ma grabesc imi pun o bentita sau clamute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cozi impletite si codite mie imi sta bine :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e chestiaa eu nu stiu nic una imi fac ori coada ori 2 cozi cine poate sa ma ajute sa dea add angel_of_hell3

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti faci o coada de cal sau sa-l impletesi si sati lasi o suvita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coafuri pentru un par mediu. Vreau o coafiura inpletita si fara bigudiuri sau placi de diferite modekuri.Va multumesc pentru ASTEPTARA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haha