| perceive a întrebat:

ce imi va spune parintele cand ma voi spovedi si voi spune ca m-am masturbat?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti va da un canon simplu si absolvirea.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Simplu! Nu te duci deloc la porcăria aia de-i zice mărturisire/spovedanie şi naiba mai ştie cum.
Chiar crezi că te ajută la ceva asta?!
Las' c-ai să vezi mai târziu că de fapt nu te ajută la nimic religia şi mai ales practicarea ei!
Ah... şi încă ceva: Popa, pardon, preotul nu e şi el om sau ce PeLicanul Mariei? A făcut-o şi el la vremea lui!
E o necesitate nu un păcat!

soothe
| soothe a răspuns:

Ii spui alta data... Daca te intreaba, ii spui ca ai incercat. Nu il ameti cu chestii de astea. E problema ta cu Dumnezeu.

| Glamour612 a răspuns:

Pai...nimiclaughingcare e problema lui...parca el nu face nimiclaughing)

| ikram a răspuns:

Sa-i spui toate pacatele (este un pacat si mai mare sa nu spui sau sa minti), preotul nu iti va spune nimic, ei nu judeca.

| zorialbi a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine sa-i spui parintelui nici un pacat din cele facute. Daca intentionat ascunzi un pacat la spovedanie, nu ti se vor ierta nici celelalte. Ii poti spune folosind termenul de "malahie" - asa se mai numeste ce faci tu. Deci fii curajoasa, spune tot ce ai facut si asa pacatele tale se vor sterge. Si gandeste-te ca preotul la care te spovedesti a auzit multe, nu se va speria si nici nu te va judeca. Curaj! Sa te ajute Dumnezeu! Numai binehappy

| alynutza99 a răspuns:

Cred ca te va indruma spre o cale care te va scapa de acest obicei!

| Hombre a răspuns:

Cine te pune sa ii spui ce asta e pacat, crezi ca el nu a facut-o?

| Hombre a răspuns:

Care pui curu pentru popa de dai cu stupid?

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Nu ii spui, ii spui despre pactele tale nu despre necesitatile tale

| YTwatchdog a răspuns:

Da de unde s4 s71u y3u c3 471 v4 z1c3, c3 m4 4n7r3b1 p3 m1n3?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o vagaboanta!

| 2PAC_5906 a răspuns:

Va spune ca esti un mare pacatos :d:-plaughingrolling on the floor

| 2PAC_5906 a răspuns:

Pai nu ii spuiwinking