| mirabela26craiova a întrebat:

Ce inseamna expresia pass?

Răspuns Câştigător
| Wanderer a răspuns:

Inseamna ca treci peste. Adica de exemplu daca te intreaba cineva daca vrei sa faci ceva si tu spui pass, inseamna ca treci peste, ca nu vrei sa faci acel lucru sau ca nu ai chef.

3 răspunsuri:
| NoUseForAName a răspuns:

Cand cineva iti spune o intrebare si tu zici pass, adica treci peste intrebarea respectiva, nu raspunzi.

Mergi in vizita la cineva si te invita sa stai la cina si tu zici: Sunt nevoita sa zic pass de data asta.

Ai inteles?

| Biiiiiia a răspuns:

Buna:*.
Pai...depinde.
Daca te referi la prescurtarea "pass" inseamna password[parola]
Sau pass poate inseamna si mai departe[cum spune si @Dragutza]

| Acadeeeaa a răspuns:

Pass=mai departe. next:p