| madducu a întrebat:

Ce parere aveti:Vreau sa dau la facultate, la specializarea limbi moderne aplicate dar nu stiu care sa fie a doua limba.Prima e engleza iar a doua ori spaniola, ori germana... Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Laya a răspuns:

Daca te hotarasti sa inveti germana, ai mare grija de la inceput. Multi cred ca-i o limba grea si suna urat. Nu e chiar asa, dar e putin complicata si uneori gramatica nu are nicio logica. Intr-adevar, spaniola suna mult mai frumos si e si mai usoara, datorita faptului ca se aseamana cu romana.
Te-as sfatuii sa iei germana, NUMAI in cazul in care esti pregatit sa inveti mai mult si-n cazul in care iti place in mod deosebit.
Bafta! big grin