| ioana_8553 a întrebat:

Buna ce pot face sa trec peste o despartire? Ce pot face sa il uit cat mai repede chiar daca tin enorm de mult la el?

Răspuns Câştigător
| Xab a răspuns:

Doar sa lasi timpul sa treaca.si sa-ti deschizi sufletul, adica povesteste celei mai bune prietene tot ce simti.asa te descarci si te simti mai bine. Cand ti se face dor de el, gandeste-te la toate momentele in care te-a facut sa suferi. Daca simti nevoia sa plangi fa-o! Descarca-te! Dar nu te inchide in tine, iesi afara cu prietenii distreaza-te si lasa alti baieti sa te cunoasca! Stiu ce spun pentru ca si eu am trecut prin asta acum ceva vreme si inca mai trec, dupa o relatie lunga. Take care:*

7 răspunsuri:
| Larisa a răspuns:

Ocupati timpul,cunoaste oameni noi,fa-ti o relatie pansament sa zic asa, care nu va dura mult pentru ca vei realiza ca ai stat cu pers respectiva doar ca sa uiti de celalalt, si in catva timp vei fi pregatita sa iubesti din nou.stiu ce zicwinking

| Ćřęøےίиąą a răspuns:

Un baiat se uita combinandu`te cu un alt baiatwinking stiu cum e sad dar ajea am facut si eu si la`m uitat doar incearca :*

| NobodyHeree a răspuns:

Nu te mai gandii la el! Totul s-a terminat! Asculta melodii vesele,gandeste-te la toate lucrurile bune din jurul tau,si sa nu pui pe nimeni sa-l intrebe daca te mai place,sau sa-l suni cu nr ascuns, sau mai stiu eu ce...
Sper ca te-am ajutat, si nu uita:Life is Good!

| Claudia a răspuns:

Gaseste un alt tip si iti trece! garantez :d... si iti trece si de tipul de care te`ai folosit tongue dar nu fa asta ca o comanda... asteapta si deschide ochii xD

sigur ar mai fi cineva de care sa-ti placa... dar daca te`ai indragostit... nu prea vezi " dragostea e oarba " dar incearca! o sa iti mai usureze suferintele tongue

| CONdeUMBRA a răspuns:

Aaa o sa sune prostesc ce-ti spun. insa raspunsul meu bazat de chestii dovedite (cel putin de/pentru mine.) e ca trebuie sa astepti sa-ti treaca. Sau daca ar trebui sa-mi citez unii prieteni. ti-as spune. "incearca sa fii cu altcineva. sa ocup golul lasat in inima ta".
Incearca sa treci peste. sa-ti asumi nefericirea si fericirea. amintirile trecute si fantasmele lor, ce acum te bantuie.incearca sa te bucuri de soare, de uitare, de ceea ce e frumos dar pana acum. absorbita fiind de "el". de iubire nu ai vazut/ auzit. ciripitul matinal al pasarelelor, verdele crud al ierbii. mirosul de primavara.
Ocupa-ti timpul cu chestii ce odinioara-ti faceau placere dar fiind cu "el". nu prea mai aveai timp. nu stiu - fa sport (alearga), asculta muzica multa, buna (mai putine melodii siropoase.ca de. renvie acel ceva), aa du-te la shopping, schimba-ti stilul vestimentar, coafura. aa picteaza (deseneaza- de ai aptitudini artistice. habar n-am...invata sa canti la chitara, ia niste lectzuri de dantzuri. ), fa volunariat (ajutand p altii te ajuti pe tine. si-as recomanda voluntariat/activitati cu copii).
Sincer nu stiu ce sa-ti zic.

Fii tare! si sper ca sfaturile mele sa-ti fie cat de cat de folos.

| Valy_4208 a răspuns:

Cel mai bine este sa incepi o noua relatie crede-ma am trecut prin asta gasesteti pe altcineva!

| ioana_8553 explică:

Imi sta gandul mereu la el...nu mai stiu ce sa fac...