| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa trec mai repede peste o despartire?

.sad

Răspuns Câştigător
| 4evergentleman2023 a răspuns:

Înțeleg! Sper sa depășești aceasta perioada, nu îți pierde speranța, ce e al tău e pus deoparte.

17 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Iesind afara la aer, la plimbare, alaturi de un anturaj, de prieteni etc
Sa muncesti sau sa ai un hobby care sa te tina ocupat mai mereu.
Sa cunosti pe cineva, o fata si astfel sa uiti de fosta relatie.
Daca te gandesti mereu la fosta nu vei trece peste!
Daca iti plangi de mila, nu vei trece peste.
Treci peste, daca ea poate si tu poti!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cauți repede pe altcineva.

| vlllaaddd a răspuns (pentru sadrian46):

Nimeni nu e ca ea

| sadrian46 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Sunt 1000 ca ea.

| vlllaaddd a răspuns (pentru sadrian46):

Pai si unde pot sa le gasesc? sad

| Hyperion7 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Ești amuzantbig grin

| sadrian46 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Chiar. unde? Ce înseamnă să poți? Păi, acolo unde sunt ele.

| dullcat a răspuns:

Asa ceva nu se poate grabi.Iti vezi de viata si lasi trecerea timpului sa isi faca datoria.

| vlllaaddd a răspuns (pentru dullcat):

Dar nu e asa usor... sad

| dullcat a răspuns (pentru vlllaaddd):

Daca stam sa ne gandim bine nimic nu e usor in viata.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sex si distract, haide sus pe mese fără sa ne pese, facem gălăgie lumea sa ne stieeeee

| Sistemulxxl a răspuns:

Cu atentie.

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Acum înțeleg de ce ai postat întrebarea cu viata! Stay strong. Vei găsi tu o alta fata și mai minunata care te va face fericit si sa o uiți pe fosta.

| vlllaaddd a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Ea e originala, nu mai e nimeni ca ea sad

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Înțeleg! Sper sa depășești aceasta perioada, nu îți pierde speranța, ce e al tău e pus deoparte.

| Gabrielll3 a răspuns:

Multumind lui Dumnezeu pentru ca fie te-a scapat de o belea, fie ai invatat despre tine niste lucruri... noi.

Deşi e dureros nu pune prea mare importanta pe sentimente care sunt nestatornice, nu alerga intr-o noua relatie pana nu te stabilizezi. Trebuie sa intri intr-o relatie ca un erou nu ca un cersetor sau ca sa-ti vindeci egoul ranit.

Răspuns utilizator avertizat
| ImNotBianca a răspuns:

Buna, Vlad! O sa vezi ca toate trec, timpul repara totul. Poate ca pe moment ti se pare ca nimeni si nimic nu se compara cu persoana din fosta relatie, dar sentimentul trece repede. Poti sa iti gasesti ocupatii si activitati care sa te faca sa mai uiti. O sa gasesti pe cineva mai bun, sunt sigura.