| Stefania96dfg a întrebat:

Ce poti deveni daca la liceu alegi profilul Filologie? Dar la Stiinte Sociale?

3 răspunsuri:
| Zapacitaaaa a răspuns:

In general din cate stiu eu ceva cu relatiile cu publicul sau ceva asemanator. De exemplu avocat. Iti recomnda profilul daca iti place romana, isotria si limbile straine in special. Daca nu te descurci la ele sau nu iti plac e sfatuiesc sa alegi un alt profil. O zi buna in continuare!

| missoriginal a răspuns:

La filologie te faci profesoara de romana, jurnalist, avocat.E un profil simpatic pentru ca mate, fizica, chimie faci putina iar din a 11`a nu mai faci deloc mate.Insa nu prea ai meserii mai din`astea mai ...cum sa spun...nu prea ai de unde alege
La stiinte sociale nu stiu.

| Husicel a răspuns:

Cam același lucru