| piisycutzza a întrebat:

Ce profil ar trebui sa urmez pentru a iesi chirurg estetician?
Dau funda

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Profilul nu conteaza mai deloc. Importanta, chiar decisiva, este facultatea.

| piisycutzza explică:

Daca as urma mate info as mai putea iesi?

| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, poti uram orice profil doresti, dar este de preferat stiintele naturi, acolo se face biologie si chimie mai intens, la mate info se axeaza mai mult pe mate si info, iar un profil de uman nici nu intra in discutie, oricum poti alege si mate info, ideea e sa te axezi pe chimie si biologie. Succes

| MarishB a răspuns:

Profilul unui liceu este irelevant dar Stiinte ale naturii s-ar potrivi cel mai bine pentru meseria pe care o doresti. Dupa ce termini liceul trebuie sa urmezi o Facultate de medicina generala (6 ani) si dupa specializare in chirurgie plastica (5 ani) deci e un drum lung.
Multa bafta de pe acum.