| lavy_1033 a întrebat:

ce recomandati pentru tenul gras?

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Tenul gras este cel mai frecvent întâlnit tip de ten. E foarte greu de întreținut mai ales din cauza aspectului uleios și strălucitor al feței, deseori apar coșuri și puncte negre, plus că machiajul este foarte greu de aplicat, și rareori rezistă mai mult de câteva ore.
Remedii sunt...

Renunță la cât mai mulți dintre următorii factori dăunători: fumat, cafea, ciocolată, fast-food și toate mâncarurile grase în general.

Spală-te pe față cu un gel special pentru ten gras. Există așa ceva la Nivea, și eu folosesc pentru nas și bărbie uneori, unde mai apar puncte negre.

Renunță la obiceiuri de genul: stors coșuri, folosirea spirtului pentru a-ți curăța tenul, atingerea tenului cu mâinile murdare, folosirea cremelor pe bază de grăsimi.

Ideea este să cureți cât mai des fața, de câte ori ai ocazia. Folosește un săpun cu Ph echilibrat. Îți recomand Dove, sunt foarte bune.

Baftă!

1 răspuns:
| croissant a răspuns:

Hi!
Iti recomand cremele naturiste cu extarcte naturale.
Exemple :
1. Lotiune tonica Floritene pentru ten cu tendinta grasa ce contine
Extracte naturale de Centella Asiatica, de salvie, de Hamamelis Virginiana si de castravete, hidroviton.

2.Crema Gel Matifianta de la Elmiplant cu Extract de Bambus si Arbore de Ceai.

3.CREMA DE ZI PENTRU TEN GRAS cu extract de arnică, extract de tătăneasă, extract de coada-şoricelului, ulei de germeni de grâu, ulei de levănţică

Sper ca te-am ajutat si aceste creme le gasesti la famacii naturiste.

Funda?