| ioana_7101 a întrebat:

Ce imi recomandati sa folosesc pentru riduri? dar pentru tenul gras?

4 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna, o crema antirid cu antioxidanti, gen vitamina c, coenzima q10, neaparat o crema de ochi antirid, iar daca ai ten gras, produsele trebuie sa fie speciale pentru acest tip de ten.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Brigitta a răspuns:

Cred ca un dermatolog ti-ar putea da cel mai bun sfat adaptat tipului tau de ten.
Pentru riduri sunt bune cremele (din cate am tot auzit) Yves rocher, Roc, Vichy, Avene, Neutrogena (nu stiu sa-ti spun mai mult de atat pentru ca eu nu am folosit inca...) si pentru zona ochilor crema speciala.
Pentru tenul gras (cum il am si eu): ivatherm Ivamat, Uriage Hyseac, Avene Clean-Ac, Lavoderm, Roc Purif, Nivea shine control, yves rocher zero defecte sau sebo-specific, Bioderma sebium mat, vichy normaderm, la roche posay effaclar mat.
Mie mi-a placut la roche posay, uriage, ivamat si roc. Dar efectele difera de la ten la ten.

| DeMentaa a răspuns:

Creme de la avon

| danutza_2917 a răspuns:

Un produs natural care hidrateaza fara sa ingrase pielea si care din acest motiv e indicat si pentru cei cu ten gras http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijirea-pielii/forever-alpha-e-factor